Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині завершилося фінансування пенсій – в розпалі  їх подальший перерахунок

Органи Пенсійного фонду сьогодні, 25 лютого, повністю профінансували поштові та банківські установи за поточний місяць. Для цього знадобилося 1,2 млрд грн. А от уже в наступному місяці потреба на виплату пенсій в області, за попередніми підрахунками, зросте на 189,5 млн грн, адже наближається заплановане у рамках пенсійної реформи так зване “осучаснення” пенсій з 1 березня, а раніше анонсовані урядом умови перерахунку дещо змінилися.

Для того, щоб перерахунки були проведені вчасно та якісно, пенсійники заздалегідь проводять тестування програмного забезпечення, що дозволяє відкореґувати “слабкі” місця та охопити автоматизованим обчисленням за визначеною законодавством формулою весь контингент отримувачів пенсій. Крім того, триває інформаційний обмін з банками та поштою, системний контроль за правильністю нарахувань, масштабна роз’яснювальна робота. 

Працівники Фонду різними засобами комунікації намагаються донести своїм підопічним відомості про те, як зміняться їх пенсійні виплати у березні, з яких складових частин будуть формуватися, чому через кілька місяців сума може змінитися.  Наприклад, у наступному місяці найбільш малозабезпечені категорії пенсіонерів, які відрізняються від інших тим, що мали свого часу низькі заробітки, але напрацювали чималий стаж, можуть отримати відразу і кошти за субсидію, і безпосередньо підвищену пенсійну виплату, і частину індексації за два попередні роки, розподілену на два місяці (березень, квітень).

Незважаючи на комплекс підготовчих заходів, практика показує, що завжди після проведення будь-яких масових перерахунків блискавично зростає кількість звернень громадян до пенсійних установ. Розуміючи вікові особливості людей літнього віку і враховуючи складність та диференційність березневих підвищень, працівники Пенсійного фонду зі свого боку виявлятимуть максимум терпіння, толерантності та поваги до відвідувачів, аби всі вони залишилися задоволеними обслуговуванням, і покладають надію на взаєморозуміння. 

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області