Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині створили 50 опорних шкіл та зменшили кількість малокомплектних

Завдяки створенню опорних шкіл у Полтавській області спостерігається позитивна динаміка щодо зменшення малокомплектних навчальних закладів. З 238 у 2016 році на 2018 рік їх залишилося 210.

Про функціонування опорних шкіл Полтавщини, їх проблеми та пріоритети, говорили на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури.

Читайте також: На Полтавщині розробляють програму підтримки науки та інновацій, якої не має жодна область в Україні

Як повідомила директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко, станом на початок 2019 року в області працює 50 опорних шкіл із 42 філіями. Цьогоріч планують створити ще 23 опорних заклади освіти.

“Якісне надання освітніх послуг можливе лише при створенні відповідних умов у закладі освіти. При створенні опорних шкіл ми проводимо термомодернізацію, створюємо сучасні кабінети-лабораторії, враховуємо доступність та, звичайно, важливо , щоб був мотивований вчитель, який працює у цій школі. Має бути спільна робота органів місцевої влади, педагогічного корпусу, органів управління освітою”, – сказала Олена Харченко.

Читайте також: Комісія Полтавської облради з питань освіти, науки та культури розглянула питання перейменування шкіл-інтернатів

Наразі в освітніх закладах та ОТГ Полтавщини не вистачає автобусів для підвезення учнів. Загальна потреба в шкільних автобусах для опорних шкіл – 31 автобус, для об’єднаних територіальних громад – 17. Проблемою залишається і якість доріг у сільській місцевості. Зокрема, у незадовільному стані знаходиться 633,1 км автошляху для підвезення учнів до опорних шкіл.