Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині 20 тис га землі фактично використовуються без право-установчих документів, – Вадим Чувпило

Депутати Полтавської облради спільно з працівниками Держгеокадастру проведуть показовий аудит земель в одній з об’єднаних територіальних земель Полтавщини. Таке рішення прийняли на засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У ході моніторингу земель на території Полтавської області працівники Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області виявили 20 тис. га землі, які фактично використовуються без право-установчих документів і перебувають поза обліком. Про це повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило, доповідаючи на засіданні депутатської комісії про стан передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність ОТГ Полтавщини.

“Наразі ми працює з податковою та держаудитслужбою. Така кількість земель, які опинилися поза обліком, свідчить або про недопрацювання через неуважність, або про свідомі неправомірні дії”, – сказав Вадим Чувпило.

Він нагадав, що понад рік тому Кабінет Міністрів прийняв розпорядження, яким передбачено передачу земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність.

“Протягом 2018 року був план-графік, за яким ми передали у комунальну власність ОТГ 7 тис. 92 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 91 тис. 105 га. Право комунальної власності зареєстрували на площу 48 тис. 423 га. Це трохи більше половини. На сьогодні це проблема, адже 45% громад за собою право на землю не зареєстрували”, – повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

У 2019 році на території Полтавщини планують здійснити інвентаризацію та передачу земель на території 6 ОТГ загальною площею 16 тис. га. Це Гадяцька міська ОТГ, Краснолуцька, Опішнянська, Коломацька, Терешківська, Чорнухинська ОТГ. ГУ Держгеокадастру запланувало до кінця квітня завершити повну інвентаризацію. І орієнтовно у травні- червні ці землі передадуть громадам.

“Маємо певні проблеми: по окремих громадах часто підписують документи і голови ОТГ і керівники районних відділів Держгеокадастру, а виявляється, що після інвентаризації ще знаходиться 10-20 га, які пропустили. До цього слід підходити більш відповідально”,- сказав Вадим Чувпило.

Він попросив депутатів, при зустрічах з керівниками ОТГ на округах, говорити про необхідність реєстрації земель та права власності на них, а також робити ретельний аналіз картографічного матеріалу.

“Краще, ніж землевпорядник сільської ради та сільський голова ніхто не може знати, що відбувається на його території з землею”, – зауважив начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Заслухавши інформацію, члени постійної депутатської комісії вирішили створити робочу групу за участі депутатів та працівників Держгеокадастру у Полтавській області, щоб провести показовий аудит землі в одній з об’єднаних територіальних громад Полтавщини. Ця робота, вважають депутати, стане корисною не лише обраній для аудиту громаді, а й іншим ОТГ – як взірець для подальшої роботи.