Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство ТОП-новина 

«Муніципальна няня» – це додаткова компенсація до щомісячних виплат на дитину, – Олег Тимченко

«Муніципальна няня» – урядова ініціатива для підтримки молодих батьків (усиновлювачів), опікунів для забезпечення догляду за дитиною до трьох років. Держава компенсуватиме родині частину витрат на оплату няні. Кабінет міністрів України затвердив Порядок відшкодування вартості такої послуги. Її отримувачі – батьки (усиновлювачі), опікуни дитини. Відшкодування здійснюватиметься щомісячно адресною компенсаційною виплатою одному з батьків.

Як повідомив начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко, призначення та виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюватиметься згідно з рішенням місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.

Варто зазначити, що «муніципальною нянею» може бути будь-яка фізична особа – підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) чи юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти. Головна умова – укладення договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років. У документі має бути визначено назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін, – йдеться у повідомленні.

Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» один з батьків протягом місяця після укладення договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання:
• заяву про надання компенсації;
• заяву про перерахування коштів для компенсації послуги із зазначенням рахунка в установі банку;
• копію договору між отримувачем послуги та нянею;
• документи, що підтверджують витрати на оплату «муніципальній няні»;
• копію свідоцтва про народження дитини;
• копію паспорта отримувача компенсації з даними про прізвище, ім`я, по батькові, дату видачі та місце реєстрації;
• копію документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземців та осіб без громадянства);
• копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
• копію рішення виконавчого органу або суду про встановлення опіки.

Відомості про реєстрацію «муніципальної няні» та наявність відповідних видів економічної діяльності перевіряються шляхом електронної взаємодії з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін`юстом.

Місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення розглядають подані документи та протягом десяти робочих днів із дати надходження документів приймають рішення про призначення компенсації на строк здійснення огляду за дитиною, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги та нянею.