Ви тут:
Суспільство Україна 

МОЗ України вимагає від суду розблокувати роботу міністерства через реальні загрози

Окружний адміністративний суд м. Києва не виніс рішення щодо клопотання про скасування ухвали, якою було заборонено доктору Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України.

Робота МОЗ України залишається заблокованою. Це створює реальні загрози для усіх сфер системи охорони здоров’я і постраждати можуть тисячі пацієнтів.

“Судова ухвала, що заблокувала роботу міністерства, ставить під загрозу усю трансформацію охорони здоров’я і весь той поступ, який ми здійснили у боротьбі з корупцією. Так не має бути. І так не може бути. Разом з Урядом вимагаємо від суду винести рішення негайно”, – сказала в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун на брифінгу під будівлею суду.

Наслідки блокування роботи Міністерства, які треба вирішити негайно:

 • Майже 390 тисяч доз вакцини КПК не розвезені в регіони. В регіонах поки достатньо вакцин, але ці поставки є важливими, адже у декількох областях країни вживаються додаткові заходи з посилення імунізації. З цієї партії також запланована посилена вакцинація військовослужбовців.
 • Ліки для хворих на орфанні захворювання, такі як хвороба Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз вже поставлені в Україну, але не можуть бути доставлені пацієнтам.
 • Ліки для антиретровірусної терапії людей із ВІЛ/СНІД очікують розвезення по регіонах. Наразі вже існує ризик переривання лікування певних категорій пацієнтів, які приймають окремі препарати (лопінавір/ритонавір)
 • В Україну поставлено низку препаратів для лікування туберкульозу, які також знаходяться на складі.
 • Препарат для лікування раку молочної залози – Тамоксифен – також знаходиться на складі і не може бути наданий пацієнтам у лікарнях по всій країні.
 • 954 тисячі доз вакцини проти поліомієліту (ОПВ) не розвезені в регіони. Обсягу вакцин, що доступний на сьогодні в областях, вистачить приблизно на місяць. Без оперативної організації доставки в регіонах уже з березня може виникати дефіцит вакцин. Спалах поліомієліту в країні був у 2015 році.
 • Особливо загрозлива ситуація склалася з ліками для хворих на рак щитоподібної залози. Зараз на центральному складі лежать радіофармацевтичні препарати, яких чекають такі пацієнти. Це особливі ліки, максимальний термін придатності яких складає 21 день. Ліки прибули в Україну ще минулого тижня і були готові для розвезення у лікарні. Сьогодні залишковий термін придатності складає 13 днів, але МОЗ України досі не може підписати наказ про розподіл і доставку препаратів пацієнтам.
 • 6 тисяч лікарських засобів – у процесі перереєстрації, ще 7 тисяч – в процесі реєстрації. Уже понад 150 препаратів завершили увесь цикл перевірки і очікують рішення, а 6 з них – вимагають надтермінової реєстрації. Серед них – ліки для пацієнтів з розсіяним склерозом, гепатитом, раком, ішемічною хворобою серця і вакцина проти менінгококової інфекції. Затягування рішення збільшує ризик, що окремі ліки зникнуть з аптек, а ті, що залишаться, ймовірно, здорожчають.
 • Стратегія розвитку медичної освіти не виноситься на засідання Уряду. Кожен день відтермінування може на місяці змістити старт впровадження комплексних змін у освіту лікарів.
 • Неможливо перенести іспит для студентів “Стоматологів”, який має відбутись 26.02 в рамках ЄДКІ, що необхідно зробити з технічних причин. Це ставить під загрозу проведення іспиту.
 • Заблоковано будівництво дитячої лікарні “ОХМАТДИТ”, адже технічне завдання на продовження будівництва та закупівлю обладнання не підписано.
 • Відкладається рішення щодо впровадження державного контролю за цінами на життєвонеобхідні ліки з Нацпереліку (запровадження методу референтного ціноутворення за цінами сусідніх країн ЄС).
 • Під загрозою і ті зміни, які мають розпочатися у квітні і липні 2019 року: перехід «Доступних ліків» до НСЗУ і відпрацювання нового механізму оплат у стаціонарах Полтавської області у квітні, старт програми «Безкоштовна діагностика» в липні, впровадження електронних карток, рецептів.

У ці дні МОЗ України і Національна служба здоров’я працює над Програмою медичних гарантій, на яку всі так чекають, і бюджетом на охорону здоров’я на найближчі 3 роки.