Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Майже півтисячі полтавців скористалися програмою «Сучасна медична діагностика»

З метою надання мешканцям міста Полтава ширшого спектру послуг по медичному обстеженню з використанням високотехнологічного медичного обладнання, яке відсутнє в підпорядкованих лікувально-профілактичних закладах міста та раннього виявлення і диференційної діагностики тяжких захворювань і травм, під час засідання позачергової двадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання було ухвалено рішення Про затвердження Міської цільової програми «Сучасна медична діагностика» на 2019 рік. Тендер на послуги з надання комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії виграв Медичний діагностичний центр «Медіон». Станом на 13 лютого послугами скористалися вже майже півтисячі полтавців. 

Сьогодні до Медичного діагностичного центру «Медіон» з робочим візитом завітали представники депутатського корпусу Полтавської міської ради Андрій Матковський, Олександр Глазов та Олександр Кудацький. Про це повідомили у міській раді.

Ініціював створення даної Програми депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський. Він переконаний, що ефективне лікування можливе тільки за правильної діагностики:

– Для того, аби допомогти полтавцям хоч трішки заощадити сімейний бюджет депутатами міської ради було затверджено Програму «Сучасна медична діагностика». Такого сучасного обладнання, як у «Медіоні» немає у жодному нашому комунальному медичному закладі. Для того, аби придбати таке обладнання для міських лікарень нам треба сотні мільйонів гривень. Програмою передбачено 12 мільйонів гривень. Цих коштів вистачить для того, аби полтавці змогли пройти обстеження.

У відповідності до потреби пацієнтів міських лікувально-профілактичних закладів у обстеженні із застосуванням високотехнологічного методичного обладнання медичних центрів з міського бюджету на реалізацію Програми було спрямовано 12 мільйонів гривень. Це міські клінічні лікарні № 1, 2, 3, 4, 5, Дитяча міська клінічна лікарня, Міський клінічний пологовий будинок та 3-а міська клінічна поліклініка.

– Реалізація заходів, запланованих Програмою, дозволить виявляти на ранніх стадіях тяжкі захворювання, дозволить забезпечити їх своєчасне лікування, зменшити показники інвалідності та смертності, покращить показники здоров’янаселення міста, – переконаний депутат Полтавської міської ради Олександр Кудацький.

Серед досліджень, які можна зробити безкоштовно, наступні: КТ черевної порожнини, суглобів, головного мозку, хребта, органів грудної клітини, органів тазу, МРТ головного мозку, органів грудної клітини, хребта, суглобів, органів черевної порожнини.

Керівник «Медіону» Еріка Свирида розповіла, що кількість полтавців, які стали звертатись за допомогою збільшилась, звертаються полтавці і ті, які проходять планові обстеження, і ті, які тяжко хворіють і на ці обстеження раніше повсякчас вимушені були витрачати кошти, і ті, які раніше не могли собі дозволити пройти такі обстеження.

На безкоштовне МРТ хребта привела свого чоловіка полтавка Алла Гайда. Жінка зауважує, що її чоловік отримав направлення у 1 міській клінічній лікарні:

– Останній раз моєму чоловікові робили МРТ сім років тому. Звісно ж, що ціна на проходження обстеження раніше була нижчою, ніж зараз. Для нашої родини це велика допомога. Чесно кажучи, це значна підтримка для нашої родини, переконана, що і для інших полтавців також.