Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Маємо розробити програму, яка стимулюватиме мешканців Полтави до створення ОСББ, – Валерій Головко

11 лютого, під час апаратної наради, директор Департаменту будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан розповів про хід виконання Програми підтримки населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки.

“Державна цільова програма Енергоефективності створена для надання підтримки ОСББ, ЖБК та мешканцям будинків.Відшкодовування за цією Програмою відбуваються таким чином: 20% тіла кредиту на заміну котлів вартістю не більше 12 тис. грн, 35% – на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів, 40% – на заходи для ОСББ та ЖБК”, – зазначив Тимофій Голбан.

Загальний рівень цієї програми визначається так: державний рівень — відшкодування тіла кредиту, обласний — за програмою відшкодовують до 10 % ставки кредиту, місцевий — у кожному районі затверджується окремо.

З початку дії програми (2010 рік) взято 11197 “теплих” кредитів на суму 219,6 млн грн.

“Минулоріч на Полтавщині взято 826 “теплих” кредитів на 46 млн грн. В деяких районах мешканці не скористалися можливістю взяти кредит, адже районні програми не працюють, вони є лише на папері. Лідери по кредитах — це Кременчук та Полтава”, – повідомив Тимофі Голбан.

Та додав, що завдяки такій Програмі збільшилась кількість ОСББ.

“Необхідно спробувати зробити у Полтаві “пілотну” програму, яка стимулюватиме мешканців міста до створення ОСББ. Давайте розробимо спільну програму підтримки щодо першого створення ОСББ. Це великі кошти, але це буде хороша мотивація для полтавців”, – зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.