Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Компанію, що мала відкрити колонію на Марсі, визнали банкрутом

Компанія Mars One Ventures, яка вже через кілька років обіцяла відправити людей на Марс, визнана банкрутом. Таке рішення ухвалив суд у швейцарському Базелі, інформує “24 канал“.

Як розповів засновник проекту голландець Бас Лансдорп, наразі він намагається знайти прийнятне рішення у переговорах з усіма зацікавленими сторонами, щоб врятувати проект.

Mars One створили у 2011 році. Згідно із задумом, компанія мала відправити експедицію на Марс, щоб заснувати на Червоній планеті постійну колонію. Людей мали відправити в один бік – їхнє повернення не планувалося. Запуск планували на 2022 рік. Однак, згодом запуск перенесли на 2024, а далі на 2026 рік.

Подати заявку, щоб стати колонізатором Червоної планети, міг кожен охочий. У 2015 році організатори відібрали 100 людей. У сотню потрапив українець Сергій Якимів. Щоправда, планували відправили лише 24 астронавти.

“Експерти у галузі космонавтики не схвалювали цей проект. Зокрема, вони наголошували, що на сучасному рівні розвитку технологій виконати задум нереально. Навіть якщо б компанія зуміла відправити астронавтів на Марс, то вплив радіації буде мати дуже згубний вплив на здоров’я людини”. – йдеться у повідомленні.