Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Канадійці допоможуть об’єднаним територіальним громадам Полтавщини у створенні Центрів пожежної охорони

7 лютого на Полтавщині побували представники Асоціації добровільних пожежних команд провінції Альберта (Канада). Перед тим, як зустрітися з головами ОТГ, представники Асоціації відвідали Бутенківську ОТГ, в якій ознайомилися з місцевим “Центром безпеки”, який працює з літа 2018 року.

Під час круглого столу, керівник волонтерської місії «Пожежники з допомогою для України» Кевін Ройл розповів про основні моменти організації пожежної служби в Канаді та про завдання їхньої  волонтерської місії.

“Пожежні служби не є в державній власності і роботу виконують приватні наймані служби. Також діють волонтерські пожежні команди. Громада за свої кошти їх навчає, і вони можуть виконувати роботу парамедиків”, – зазначив керівник волонтерської місії «Пожежники з допомогою для України» Кевін Ройл.

“Зараз існує тенденція створення власних місцевих пожежних команд у центрах ОТГ і добровільних – у старостатах. Утім, на етапі становлення місцевим пожежникам бракує найнеобхіднішого. Окрім того, нові пожежні команди потребують допомоги і навчання, а також досвіду канадських колег, зокрема, зі створення і організації роботи добровільних пожежних команд”, – сказав експерт з муніципальних послуг Полтавського ЦРМС Геннадій Фасій.

Голови ОТГ Полтавщини розповіли про Центри безпеки, які вже створені.

“КУ “Місцева пожежна охорона” Піщанської ОТГ працює з 24 липня 2018 року. Обслуговує не тільки територію нашої громади, а й за міжмуніципальною угодою Недогарську ОТГ. У підрозділі працює 8 чоловік основного складу, які здійснюють цілодобове чергування та один резервний водій. Всі працівники у минулому були пожежниками. Маємо один спецавтомобіль. З початку роботи пожежної охорони здійснено 34 виїзди, більшість яких на пожежі в екосистемах”, – розповів перший заступник голови Піщанської ОТГ Євген Кусяка.

У Малоперещепинській ОТГ у грудні 2018 року створили місцеву пожежну охорону, а запрацювала вона з 1 лютого.

“У нашій пожежній охороні працює щоденно водій та пожежний рятувальник, загалом 4 водія та 4 рятувальника. Створення місцевої пожежної допомоги надасть можливість швидше реагувати на виникнення пожеж та стихійні лиха. Плануємо співпрацювати з сусідніми громадами”. – розповів керівник Малоперещепинської місцевої пожежної охорони Віталій Яременко.

А в Омельницькій ОГТ до 2021 року планують створити «Центр безпеки», у якому будуть працювати рятувальники, бригада екстреної медицини та поліція.

“Створення Центру – це стратегічне завдання для нас, адже за 10 км від нашої ОТГ розташовані потужності Північного промислового вузла Кременчука. Проект за розробкою вартуватиме близько 17 млн гривень”, – розповіла голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва.

Гості вивчають потреби місцевих добровільних пожежних команд в об’єднаних територіальних громадах. Канадська місія уважно вивчить запити та побажання ОТГ для забезпечення місцевих і добровільних пожежних команд. Адже, Полтавська область визнана одним з потенційних реципієнтів програми допомоги від Асоціації. У цьому перспективному списку партнерів канадійців також громади з Дніпропетровщини, Одещини, Рівненщини та місто Київ.

Окрім того, вони хочуть налагодити з полтавськими колегами комунікацію, щоб системно передавати свої знання і досвід з формування пожежних служб у громадах, адже у ході реформи децентралізації повноваження у сфері пожежогасіння і цивільного захисту в цілому передаються на рівень об’єднаних територіальних громад.

Зустріч очільників ОТГ та місцевих пожежних команд з представниками Асоціації організував Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування (створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону).