Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Голова Полтавської облради Олександр Біленький зустрівся з активом громад сіл Остап’є та Говтва

Сьогодні, 8 лютого, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький з робочим візитом відвідав село Остап’є Великобагачанського району та село Говтва Козельщинського району. Він поспілкувався з сільськими головами та активом громад, щоб дізнатися про їхні проблеми та бачення перспективи об’єднання цих населених пунктів у рамках децентралізації.

“Ці два села вирішили приєднатися до Решетилівської ОТГ на майбутніх виборах. Я сам депутат від Решетилівщини. Для мене було важливо зрозуміти: на скільки люди хочуть цього об’єднання, чи це не було нав’язано, чи немає зовнішнього тиску від місцевих латифундистів щодо інших варіантів об’єднання”, – прокоментував мету приїзду Олександр Біленький.

Під час спілкування з головою Полтавської облради жителі села Остап’є скаржилися на стан дороги, водогону та переймалися питанням отримання документів на землі під пасовища. Для оперативного вирішення цих проблем Олександр Біленький найближчими днями домовився з сільським головою Іваном Гладким та ініціативною групою односельців разом зустрітися з керівниками Служби автомобільних доріг у Полтавській області та Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

“Першочергові питання для мешканців села Остап’є – це земля для громадських пасовищ, реконструкція водогону і свердловини питної води, ремонт дороги “Решетилівка – Остап’є” та мосту. Також потрібна допомога для освітянської сфери: дитячого садка і школи.

Мешканці села Говтва найгострішою проблемою для свого населеного пункту назвали функціонування поштового відділення. Наразі тут звільнився керівник, а розмір оплати праці листоноші вкрай низький.

“Функціювання поштового відділення вкрай важливе, бо від цього залежить доставка пенсій та оплата комунальних платежів. Загалом, село Говтва у гарному стані. Фактично при бюджеті 1,3 млн грн громада спромоглася витрачати кошти на інфраструктуру: тут споруджують нові дитячі майданчики. Але крок до децентралізації потрібно робити. Вони вибрали Решетилівку. Вже зараз місцеві діти і в садочок, і до школи їздять шкільним автобусом до Решетилівсього району у село Шевченкове”, – розповів Олександр Біленький.

Щоб вирішити питання щодо роботи поштового відділення, Олександр Біленький запропонував провести зустріч з очільником Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта» Андрієм Рижовим.

“Розмір зарплати листоноші виглядає, як насмішка над людиною: 10-20% від ставки. Це зовсім не ті кошти, за які можна прожити. Думаю, що саме на цьому зробимо акцент при зустрічі з Андрієм Рижовим. Я переконаний, що ми цю проблему вирішимо. Приміщення є, сільська рада не бере оренди за нього і компенсує видатки на опалення. Наше завдання скомунікувати сільського голову та керівника обласної філії Укрпошти”.

Також у Говтві голова Полтавської облради вважає за потрібне створити філію комунального підприємства Решетилівської ОТГ, яке займається благоустроєм.

“Потрібно, щоб тут був трактор, щоб сюди їздив сміттєвоз. Важливо, щоб люди не відчували великої віддаленості свого села від центру громади”, – переконаний голова облради.

Підсумовуючи поїздку, Олександр Біленький відзначив позитивне прагнення місцевих приєднатися до Решетилівки.

“Для мене це особливо важливо, бо зараз ми багато сил, часу та коштів витрачаємо, щоб Решетилівка стала регіональним лідером в просуванні свого бренду та ідеї децентралізації. Помітно, що на вибір жителів села Остап’є Великобагачанського району є зовнішні впливи. Поруч існує Білоцерківська ОТГ. Там є вектор впливу місцевих латифундистів, яким цікава не доля людей, а вільні землі”, – зауважив він.

У свою чергу голова Козельщинської районної ради Юрій Марченко теж підтримав рішення більшості мешканців Говтви про приєднання до Решетилівки.

“Який би я не був патріот Козельщини, та знаю, що для жителів Говтви буде краще приєднатися до Решетилівки. Основне – це люди і територія. Чим більше людей, тим змістовніше можна говорити про якусь спроможну громаду”, – сказав Юрій Марченко.