Ви тут:
Суспільство Україна 

Генпрокуратура відкрила кримінальну справу проти Медведчука: підозра у держзраді та сепаратизмі

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook повідомила, що Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу стосовно Віктора Медведчука за підозрою в державній зраді і сепаратизмі.

Як зазначає “5 канал”, звернення щодо відкриття проваждення щодо Медведчука подав народний депутат Андрій Тетерук.

“Глава проросійської організації “Український вибір – право народу” і глава політради партії “Опозиційна платформа – за життя” Віктор Медведчук зробив гучну заяву на партійному з’їзді 29 січня 2019 року в м. Києві, заявивши про необхідність утворення так названого “автономного регіону Донбас” з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України. Його план–концепція передбачає утворення на Донбасі автономного регіону “Донбас” у складі України. Він вважає, що такі домовленості по статусу Донбасу можливо досягти в чотирикутнику Київ-Донецьк-Луганськ-Москва”, – сказано в тексті повідомлення.

Лариса Сарган наголосила, що в діях Медведчука вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.1 ст.110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч.1 ст.111 КК України (Державна зрада).