Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Фермери Полтавщини зібралися на обласну звітну конференцію (ФОТО)

На базі Полтавської державної аграрної академії відбулася обласна конференція фермерів. У ній узяли участь близько ста фермерів із Полтавщини, як гостей запросили делегації з Одещини, Сумщини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини.

Розпочалася звітна конференція виконанням державного Гімну України та привітаннями учасників. Делегаціям з інших областей вручили полтавські короваї.

Голова Полтавської обласної організації «Асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Василь Бурлака прозвітував про діяльність організації за минулий рік.

 

«Нині в регіоні 2200 фермерів, які виробляють понад 15 % сільськогосподарської продукції. Наша фермерська асоціація покриває всі райони Полтавщини й має 300 фіксованих членів і часто є на селі реальною рушійною силою», — зазначив він.

Про співпрацю з владою та державну підтримку фермерів розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

 

«При голові ОДА створена координаційна рада за участю фермерів, ВМ представляє фермерів в усіх комісіях, пов’язаних з обласним бюджетом. Проблеми з фінансуванням — маленьким майже не дають кредити. Але фермери — це ті суб’єкти господарювання, які беруть участь у соціальному розвитку села, допомагають школам, ФАПам, дошкільним закладам безпосередньо там, де вони живуть — у них зовсім інше ставлення до соціальних проблем, ніж у великих компаній та холдингів, котрі мають центральні офіси десь у столиці”.

Домінуючим напрямком фермерського виробництва в області залишається рослинництво: із 1800 фермерських господарств тільки близько 40 займаються тваринництвом. Є проблеми із реалізацією продукції, тож легше посіяти якусь експортно орієнтовану культуру — сою, кукурудзу, і швидко отримати прибуток.

«Тому влада намагається допомогти фермерам і селянам. Є державні програми з компенсації вартості вітчизняної техніки — до 40 %. В області діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, орієнтована на малих виробників, у т.ч. на фермерів. Ми її постійно оновлюєм, минулого року додався напрямок компенсації вартості придбаної техніки, а в кінці року — кредитування фермерів: розпочнемо приймати заявки й до 500 тис. грн можна отримати кредит», — наголосив Сергій Фролов.

Учасники конференції прийняли зміни до Статуту організації — відтепер вона носитиме ім’я Героя України, Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка. Також обрали делегатів на Всеукраїнський з’їзд.