Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Фахівець Чутівського бюро правової допомоги допоміг врегулювати питання визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю

У липні 2018 року до Чутівського бюро правової допомоги звернулася громадянка Ш , яка виявила намір визнати право власності на нерухоме майно за набувальною давністю.

Працівники бюро правової допомоги роз’яснили клієнтці порядок вирішення такого питання й порадили останній скористатися своїм правом на отримання безоплатної вторинної правової допомоги та надати відповідні документи, що підтверджують належність особи до однієї з категорій громадян, яким така допомога гарантується.

Відповідно до статті 344 Цивільного кодексу України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном – протягом п’яти років, набуває право власності на це майно, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду. При цьому, звертаючись до суду з вимогами про визнання за набувальною давністю права власності на нерухоме майно, позивач має довести факт існування такого нерухомого майна, відкритість та безперервність володіння ним без правової підстави; добросовісність заволодіння майном; факт володіння спірним майном протягом строку, який складає не менше 10 років. Слід також, зважати, що володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття права власності. Володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні. Вжиття звичайних заходів щодо забезпечення охорони майна не свідчить про приховування цього майна; Володіння майном визнається безперервним, якщо воно не переривалось протягом всього строку набувальної давності. У разі втрати не із своєї волі майна його давнісним володільцем та повернення цього майна протягом одного року або пред’явлення протягом цього строку позову про його витребування набувальна давність не переривається (частина третя статті 344 Цивільного кодексу). Не переривається набувальна давність, якщо особа, яка заявляє про давність володіння, є сингулярним чи універсальним правонаступником, оскільки в цьому разі вона може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є (частина друга статті 344 Цивільного кодексу). Також, враховуючи положення ст.5 Цивільного кодексу України про дію законів у часі та п.8 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, відповідно до якого правила ст.344 про набувальну давність поширюються на випадки, коли володіння майном розпочалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом, та приймаючи до уваги, що Цивільний кодекс України набрав чинності з 1 січня 2004 р., норми ст.344 Цивільного кодексу України поширюються на правовідносини, що виникли з 1 січня 2001р.

Після отримання всіх необхідних документів Першим полтавським МЦ з надання БВПД було уповноважено фахівця Чутівського бюро правової допомоги Наталію Діптан для надання правових послуг клієнтці.

Фахівець бюро ознайомилася з матеріалами справи та склала позовну заяву про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, яка була подана до Чутівського районного суду Полтавської області у вересні 2018 року.

У грудні 2018 року справу за позовом громадянки Ш. було розглянуто, вимоги клієнтки задоволено повністю. Завдяки кваліфікованій роботі фахівця бюро було визнано право власності за громадянкою Ш. на нерухоме майно за набувальною давністю.

 Нагадуємо, що правову допомогу можна отримати, звернувшись до Чутівського бюро правової допомоги за адресою: смт Чутове, вул. Набережна, буд. 15 (приміщення суду), 2 поверх, тел.: (05347) 9-10-23. Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00 без перерви. Субота, неділя – вихідний. Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

Інформацію про адресу найближчого місцевого центру чи  бюро правової допомоги можна отримати за єдиним телефонним номером  системи безоплатної правової допомоги – 

0 800 213 103

звінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України, цілодобово)