Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Е-декларування: Чи подають декларацію члени виборчих комісій

Відповідно до Законів України “Про місцеві вибори”, “Про вибори Президента України”, “Про вибори народних депутатів України” систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, становлять:

1) Центральна виборча комісія, яка є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів;

2) територіальні виборчі комісії;

3) дільничні виборчі комісії.

У Законі України «Про запобігання корупції» чітко визначено суб’єктів декларування, які зобов’язані подавати декларацію, зокрема, члени Центральної виборчої комісії. Крім того, зазначено що суб’єктами, на яких поширюється дія Закону є посадові особи юридичних осіб публічного права, повідомляють у ГТУЮ у Полтавській області.

Територіальна виборча комісія є юридичною особою, а дільнична виборча комісія не є юридичною особою. У зв’язку з чим склад дільничної виборчої комісії не відноситься до суб’єктів декларування.

Водночас, системний аналіз норм законодавства дозволяє зробити висновок, що голова, заступник голови, секретар та інші члени окружних (територіальних) виборчих комісій не є посадовими особами юридичних осіб публічного права в розумінні Закону «Про запобігання корупції».