Ви тут:
Суспільство 

Держкомтелерадіо не дозволив ввезти в Україну ще 19 книжок із ознаками російської пропаганди

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Дресс Шоу», ТОВ «Ельга-Україна», ТОВ «Перо» та ТОВ «Форс Україна» у видачі дозволів на ввезення з території РФ 19 книжок, у яких експерти виявили ознаки пропаганди держави-агресора.

Про це повідомляє Детектор медіа з посиланням на прес-службу Держкомтелерадіо.

Зазначено, що відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

Так, ознаки російської пропаганди експерти знайшли у кількох книгах московського видавництва «Альпина Паблишер». Зокрема, книга бізнес-консультанта Сергія Бехтерева «Как работать в рабочее время: правила победы над офисным хаосом» побудована на прикладах роботи владних структур РФ, а у книзі Ігоря Намаконова «Кроссфит мозга: Как подготовить себя к решению нестандартных задач» повторюються слова «Россия удивительная и удивляющая страна, а мы, ее граждане, удивительные люди».

У книзі журналістки московських глянцевих видань Ніно Біліходзе «Грузинская кухня: любовь на вкус» (ТОВ «Ексмо») використано коментарі росіян, імена яких внесено Міністерством культури України до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці. Також під заборону потрапила книга Наталії Малиновської «Записки практикующей ведьмы» (видавництво «АСТ»), передмова до якої рекламує російські телеканали.

Крім того, заборонені до ввезення в Україну низка дитячих книжок та книги авторів радянської доби, в оформленні яких використовується комуністична та російська символіка. Також у книгарнях не з’явиться книга російського автора Мартина Догерті «Мир викингов. Повседневная жизнь Детей Одина» (видавництво «Эксмо»), у якій «фальсифікуються історичні факти, а культурні пам’ятки доби Київської Русі називаються російськими».

Як відомо, 20 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України  №262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України». Відтоді Держкомтелерадіо надав 2382 відмови у видачі дозволів.

На підставі негативних висновків експертної ради надано 150 відмов у видачі дозволів на ввезення 650 500 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу.

Ще 2232 відмови надано внаслідок подання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.