Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Державна виконавча служба, окрім стягнення аліментів, допомагає боржникам знайти роботу

Ключовим напрямком роботи Міністерства юстиції України та Головного територіального управління юстиції у Полтавській області є виконання рішень про стягнення аліментів. Минулого року на Полтавщині державні виконавці стягнули 287 млн грн аліментів на користь понад 23 тисяч дітей. А у січні 2019 року вже стягнуто 19 млн грн.

Проте, окрім стягнення аліментів, Державна виконавча служба з січня почала займатись і працевлаштуванням боржників. Це стало можливим після підписання 21 січня двох Меморандумів Міністерства юстиції України з Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці. Про це на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” розповів заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби — начальник Управління державної виконавчої служби Віталій Коноз.

“Державні виконавці щодня стикаються з проблемою, що боржники не працюють, ухиляються від виконання рішень суду. Меморандум із Державною службою зайнятості передбачає, що державні виконавці будуть надавати консультації, щоб боржники працевлаштовувались через центри зайнятості. Їм надаються контакти, перелік вакантних посад по місцевості, щоб люди, які не працюють, не виконують рішення судів, не сплачують аліменти, могли працевлаштуватись. І з цих офіційних доходів будуть відраховуватись платежі. Вакантних посад достатньо. Таким чином, людина зможе знайти роботу та отримуватиме доходи”, – розповідає Віталій Коноз.

Згідно з Меморандумом, що укладений з Державною службою України з питань праці, державні виконавці контролюватимуть боржників, які працюють неофіційно, або отримують зарплату у конвертах.

“За допомогою державних виконавців буде здійснюватись контроль за особами, які неофіційно працевлаштовані, або працевлаштовані й отримують частину доходів неофіційно, в конвертах. Маса боржників працюють на мінімальну заробітну плату. Кожного дня приходять заяви від стягувачів, що боржники працюють неофіційно. Меморандум спрямований на те, щоб особи виводили свої доходи із тіні”, – зазначає Віталій Коноз.

Боржників, які не бажають самостійно працювати й отримувати дохід, щоб сплачувати аліменти, залучають до суспільно корисних робіт. Минулого року таким чином 85 боржників сплатили своїм дітям 140 тис. грн аліментів. З початку 2019 року 36 боржників працюють, а 13 вже відпрацювали на суспільно корисних роботах. І на користь дітей вже стягнуто понад 30 тисяч гривень в рахунок погашення заборгованості по аліментах. Однак є й такі боржники, які відмовляються не лише сплачувати аліменти, а й працювати на суспільно-корисних роботах. Таких осіб саджають за ґрати.

“У січні 4-м особам, які відмовились працювати, суспільно-корисні роботи замінили адміністративним арештом. Тобто, люди потрапили за ґрати, відсиділи від 5 до 10 діб. І це все виникло через те, що вони не захотіли сплачувати аліменти”, – констатує Віталій Коноз.