Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство 

Депутати Полтавської облради висловили свою позицію щодо розкрадання оборонного бюджету України

28 лютого в ОКІА “Новини Полтавщини” відбулась прес-конференція першого заступника голови Полтавської обласної ради Євгенія Холода, голови постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування, депутата обласної ради Ігоря Горжія та депутата обласної ради Володимира Бобиля щодо оприлюдненої інформації журналістами 25 лютого про розкрадання оборонного бюджету найближчим оточенням Президента Петра Порошенка.

Євгеній Холод зазначив, що така інформація викликала великий суспільний резонанс. Протягом тижня телеканали країни показують розслідування, з яких видно все, що відбувалося з 2015-2018 років, а можливо відбувається і сьогодні.

Також він показав відео, на якому Петро Порошенко говорить про те, що він нікому не дозволить красти, а тим хто це робитиме, він повідрубує руки.

“Нам би хотілося почути, кому саме з найближчого оточення, Президент відрубав руки. Точнісінько так само, як представляв генерального прокурора Юрія Луценко на посаду, він цитував Сінгапура: “Посадити найкращих своїх друзів”. Кого він тоді мав на увазі Петра Олексійовича чи Юрія Віталійовича? Це питання залишилось без відповіді. Протягом 5 років ми бачили ганебну брехню, а сьогодні ми дізналися, що на цьому ще й наживаються. З тих 1,5%, які йдуть в оборонний бюджет і які сплачують всі в Україні, сотні мільйонів гривень йдуть на поповнення статків найближчого оточення Петра Олексійовича. Ми, як фракція ВО “Батьківщина” в обласній раді, не можемо стояти осторонь цього. Цю тему почали заговорювати. Що нібито ці справи були розпочаті у 2015 році і зараз вони йдуть на фінішну пряму і це все під контролем. Це не витримує жодної критики. Адже якщо це все було розпочато у 2015 році, то протягом цього часу слідчі повинні були відсторонити хоча б цих людей від займаних посад і давати оцінку їхнім діям”, – розповів Євгеній Холод.

Та наголосив, що фракція висловлює своє обурення і Юлія Тимошенко зверталася з трибуни Верховної Ради щодо створення тимчасової слідчої комісії.

“У Верховній Раді дві фракції: БПП і “Народний фронт” не підтримали ідею створення тимчасової комісії, з відговоркою, що вже є одна комісія. Це різні речі, бо коли спливли факти розкрадання бюджету, то необхідно створювати таку комісію. А коаліція Петра Порошенка почала переводити стрілки на Гриценка, Тимошенко, що це вони, начебто, розкрадали армію, а не Петро Олексійович. Хоча минулоріч Президент говорив, що вдалося ліквідувати поставки з Росії. Ми слідкуємо за цією подією”, – сказав Холод.

“Мені соромно дивитись в очі нашим захисникам, які зараз знаходяться на Сході України. Якщо вже спливли факти про таку жахливу корупцію, то це вже та межа, коли нам необхідно замислитись над тим, що ж дійсно відбувається у нашій державі. Я навіть не можу уявити наскільки великий цинізм в ділків, які мають величезний зиск, розкрадаючи оборонний бюджет, коли українці сплачують податки, є чимало волонтерів, підприємців і небайдужих людей, які допомагають армії. В країну завозять контрабанду про яку розповіли журналісти, а я їм довіряю. Скільки ж в дійсності витрачено коштів на міфове переобладнання, на спецтехніку для армії. В дійсності оцінку цьому повинні дати воєнні фахівці, СБУ, прокуратура. Мені хотілось би, щоб громадяни не стояли осторонь цієї теми, а давали оцінку таким діям. Адже заробляти кошти на крові — це межа цинізму. Про який же тоді можна говорити патріотизм. На найближчій сесії обласної ради я звернусь до голови фракції щодо обговорення цієї ситуації у сесійній залі. Майбутній Президент не має морального права здійснювати такі речі. Як за створення тимчасової комісії могло проголосувати лише 150 депутатів, коли всі говорять, що вони патріоти та “за” припинення війни. Де ж ті патріоти, які повинні голосувати за створення комісії”, – наголосив Ігор Горжій.

А Володимир Бобиль зазначив, що підтримує колег щодо створення у Верховній Раді окремої комісії.

“Правоохоронні органи заявляють, що їм було відомо про дану ситуацію, про надходження контрабанди запасних частин для військової техніки української армії. Але, мене напружує їхня бездіяльність, адже на завезенні запчастин не повинні були заробляти ділки. Якщо наші правоохоронні органи контролювали цю ситуацію, то вони розуміли, що тут непросто завозились запчастини, а на цьому ще й заробляли і вони не зупинили цей процес, отже це злочинна бездіяльність з боку правоохоронних органів. Цікава була й реакція фракцій БПП та “Народний фронт” – держіть крадія. Вони кажуть, що той винен, той винен, а самі не визнають свою провину. Вони не хочуть говорити про людей, які є першими особами їхніх політичних сил, які по лікті замазані в афері. А щодо створення тимчасової слідчої комісії, то вони забули сказати, що комісія, яка вже створена повністю ними контролюється. То як же ця комісія може розбиратися із розкраданням оборонного бюджету. Найближчим часом українці дізнають всі деталі розкрадання бюджету. Тоді люди зовсім по-іншому подивляться на гасла, якими наповнені вулиці всіх міст: Армія, Мова, Релігія”, – сказав Бобиль.