Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати облради прийняли Звернення до релігійних православних громад Полтавщини щодо подолання розколу в українському православ’ї та приєднання до ПЦУ (текст)

Сьогодні на пленарному засіданні двадцять четвертої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання депутати прийняли Звернення до релігійних православних громад Полтавщини щодо подолання розколу в українському православ’ї та приєднання до Православної Церкви України.

Відповідно до пояснювальної записки, рішення має на меті сприяти подолання розколу в українському православ’ї та об’єднанню усіх православних церков України, консолідації українського суспільства.

– Україна – одна з найбільших країн, переважна частина населення яких сповідує православ’я. Разом з тим, на її території функціонують декілька православних церков. Саме тому виникає необхідність реалізації права нашого народу на єдину помісну православну церкву, – йдеться в обгрунтуванні необхідності прийняття рішення.

Текст звернення викладаємо у повному обсязі та без змін:

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Полтавської обласної ради до релігійних православних громад Полтавщини щодо подолання розколу в українському православ’ї

та приєднання до Православної Церкви України

Протягом багатьох століть православна церква в Україні перебувала під контролем зовнішніх сил. Національний гніт з боку іноземних поневолювачів супроводжувався гнітом духовним.

На сьогодні Україна – одна з найбільших країн, переважна частина населення яких сповідує православ’я. Однак питання щодо власної єдиної помісної православної церкви тривалий час лишалося невирішеним.

Надання Україні в минулому році Вселенським патріархом Варфоломієм Томосу на автокефалію створило можливість для відновлення історичної справедливості, ліквідації розколу в українському православ’ї та реалізації права нашого народу на єдину помісну православну церкву.

Суспільна роль церкви не зводиться лише до питань віри. Церква лишається одним із ключових соціальних інститутів, безпосередньо впливає на світогляд людей, формує історико-культурний код нації, дозволяє зберігати чи руйнувати національну ідентичність.

Тому створення єдиної помісної православної церкви, забезпечення духовної незалежності країни, є необхідною передумовою для збереження української державності. Особливо це важливо сьогодні, коли наша країна вимушена протистояти агресивному «руському міру».

У зв’язку з цим Полтавська обласна рада заявляє про свою повну підтримку ідеї об’єднання усіх православних церков України та закликає всі релігійні православні громади Полтавщини розглянути можливість переходу до єдиної Православної церкви України.

Прийнято на пленарному засіданні двадцять четвертої сесії обласної ради сьомого скликання від 2019 року 

Зазначимо, що сесію Полтавської обласної ради можна переглянути тут

Нагадаємо, що депутати Полтавської обласної ради внесли зміни до обласного бюджету на 2019 рік

Статутний капітал “Полтавовдоканалу” збільшиться на 20 млн грн (рішення)

 

Читайте також: Релігійна громада на Диканщині висловила бажання про перехід до ПЦУ (ФОТО)

8 лютого релігійна громада села Устивиця Великобагачанського району вирішила перейти до Православної церкви України