Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Де на Полтавщині найбільше хворіють на грип та ГРВІ: назвали райони

Протягом минулого тижня (станом на 11 лютого) на гострі респіраторні інфекції захворіло 5 тисяч 693 людей. З них дітей –  3538.

Найвищі показники захворюваності спостерігаються в Диканському, Кобеляцькому районах та м.Миргороді, – йдеться у повідомленні ДУ “Полтавський обласний лабораторний центр” МОЗ.

При дослідженнях методом ПЛР визначається циркуляція вірусу грипу А Н3N2. Госпіталізовано по області 227 хворих на ГРІ, що складає 4% від кількості захворілих. В області продовжується вакцинація проти грипу.

Отримали щеплення з початку епідсезону лише 6356 осіб, або 0,44% населення області.

Ось декілька порад від Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА:

Якщо вже захворіли – залишайтеся вдома

Про це ще раз наголошують полтавські медики і рекомендують низку порад,  яких варто дотримуватися завжди, коли ви починаєте лікування грипу, ГРІ та звичайної застуди.

Зрозуміти, на що ви захворіли і яке потрібно вам лікування, допоможе професійна консультація сімейного лікаря. Адже самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я.

Зверніть увагу, що лікування грипу, ГРІ та звичайної застуди не відбувається без трьох основних правил:

Правильне харчування

Щоб лікування було ефективним, у свій раціон харчування необхідно включити курячий бульйон, чай із малиною і медом, воду із соком лимона або апельсина, напої з екстрактом чорної бузини.

А деякі продукти варто і виключити. Наприклад, солодощі, фаст-фуд, алкогольні напої і напівфабрикати будуть ворогами, коли ви почали лікування.

«Правильне» повітря

Швидке і правильне лікування залежить від того, яким повітрям ви дихаєте. Головне, воно не повинно бути надто сухим, спертим або теплим. Провітрюйте мінімум двічі на день усе приміщення, звичайно, виходячи з нього. Також вашим помічником слугуватиме зволожувач повітря: полегшить кашель і нежить, врятує від сухості шкіри.

Температурний режим

Часто люди побоюються позначки на градуснику вище за +37,5оС і намагаються збити температуру. Цього робити не варто, поки вона не підвищилася до позначки +38,5оС. Крім того, в жодному разі, коли почали лікування, не виходьте на вулицю і не приймайте гарячу ванну. Різкі перепади температури згубно впливають на здоров’я в цілому.

Дотримання цих основних, але водночас банальних правил, у комплексі із призначеннями сімейного лікаря, призведе до того, що лікування буде ефективним і швидким.