Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Через блокування МОЗ, військові на Сході не можуть отримати 390 тисяч доз вакцин проти кору

Після того, як Окружний адмінсуд Києва заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України деякі препарати та вакцини не можуть бути доставлені до регіонів.

Уляна Супрун на брифінгу в Києві заявила, що зараз в Україні спалах кору. Вакцини проти цього захворювання потребують військові на сході України, пише 24 Канал.

За її словами, пише видання, робота МОЗ заблокована більше як тиждень. Проте пацієнти, які потребують ліків або операції за кордоном, не можуть чекати. Це не лише наші пацієнти, які чекають ліки, це також наші діти, які чекають вакцини.

“Зараз у нас є спалах кору. Ми маємо вже на складах для наших військових частин. Вони чекають на них, щоб вакцинувати військових під час війни… Мені зараз не дозволено підписувати накази, щоб розвезти ці життєво важливі вакцини”, – повідомила Супрун.

Заступник міністра охорони здоров’я України Ольга Стефанишин зазначила, що на складах є 390 тисяч доз вакцин проти кору для військових.

МОЗ не може розвести препарати для людей орфанними захворюваннями такими як Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз.

У відомстві зазначили, що 44 людини тиждень тому повинні були поїхати за кордон на операції, для них кожен день важливий – вони можуть у будь-який час померти.