Ви тут:
Медицина Суспільство 

Британці розробили ліки від раку, які знищують 6 видів пухлин

Вчені британського інституту раку розробили ліки, що пройшли клінічні випробування і визнані ефективними у боротьбі з шістьма видами пухлин.

Розробники «сховали» ліки замаскувавши токсичні молекули невинним антитілом. Таким чином ліки потрапляють напряму до пухлини й руйнують її з середини, пише “Громадське“.

«Принципово новим є сам принцип дії терапії, – пояснює він. – Ліки проникають в ракові клітини ніби Троянський кінь, і вбивають їх зсередини», – сказав керівник дослідження, професор Інституту дослідження раку Джоан де Боно.

Загалом токсичну речовину закріплюють на кінець антитіла. Далі в організмі молекулу засмоктує всередину пухлини, де токсин звільняється і руйнує клітину зсередини.

Дослідження проводили на пацієнтах на пізній стадії, після того як інші види лікування не допомогли. Найкраще ліки допомогли у боротьбі з раком шийки матки й сечового міхура. У чотирьох пацієнтів зафіксували покращення. Пухлина або зменшувалась у розмірах, або повністю припиняла збільшуватися. Серед побічних ефектів від лікування: нудота, відчуття втоми й кровотеча з носа.

У першому етапі клінічних випробувань участь взяли майже 150 хворих на рак з Бельгії, Великої Британії, Данії, США і Швеції. За словами Джоана де Боно, ліки можуть стати доступними для звичайних пацієнтів через 5 років, можливо раніше. 

Читайте також: У п’ятницю, 15 лютого, об 11.00 в приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя полтавцям представлять соціальний фотопроект про реалії життя дітей, які проходять лікування в гематологічному відділенні лікарні.