Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Артисти Полтавської обласної філармонії у Вроцлаві презентували автентичні колядки та щедрівки

З мистецькою поїздкою пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» Полтавської обласної філармонії відвідав Вроцлав. Артисти взяли участь у відзначенні «23-ї Вроцлавської  куті». Таке рішення прийняли після перемовин директора  Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Валентини Вождаєнко із головою Вроцлавського Кола Об’єднання Українців у Польщі, головою українського дому міста Вроцлав Ігорем Саламоном.

Творчу групу очолював директор Полтавської обласної філармонії Олег Тищик. Разом з колективом філармонії Полтавщину представляли виконавчий директор асоціації органів місцевого самоврядування Микійчук Володимир Пилипович, секретар Решетилівської міської ради Дядюнова Оксана Анатоліївна, голова Лохвицької районної  ради Храпаль Анатолій Олександрович та голова Оржицької районної ради Козина Володимир Іванович, повідомляють у Департаменті інформдіяльності.

У Вроцлаві провели зустріч з маршалком, представниками влади та керівництвом філармонії Вроцлава.

Артисти Полтавської обласної філармонії в Польщі  представили «Українську Коляду» режисера-постановщика філармонії Оксани Іноземцевої.

«В її основі лежать автентичні, суто полтавські колядки та щедрівки, а також українські пісні, що уособлюють у собі культуру та побут народу центральної України,  що як хормейстер достойно представила Заслужений діяч мистецтв України Лариса Бакланова. Польська сторона зустріла полтавців надзвичайно тепло та гостинно», – розповів Олег Тищик.

Програму представляли в два етапи :

  • виступ із патріотичною тематикою в залі Українського дому перед першими особами, науковцями, освітянами, інтелігенцією та громадськістю, як міста Вроцлав, так і всіх міст Польщі;
  • показ програми «Українська Коляда», що відбувся в залі судових та наукових зібрань Вроцлавського юридичного університету ;

Перебування полтавських артистів залишило дуже приємні враження у приймаючої сторони , як професійні, так і людські. По закінченню останнього виступу приймаюча сторона дякувала артистам вечерею, де довго і душевно звучала над столами спільна українська пісня. Море вражень і багато взаємного досвіду отримали обидві сторони.

Велика подяка нашим митцям за достойне представлення української, полтавської культури у щирому просторі гостинної польсько-української діаспори.