Ви тут:
Суспільство Україна 

1 лютого стартував конкурс “Краща монета року України”

1 лютого стартував перший етап щорічного конкурсу “Краща монета року України”, який проводитиметься серед пам’ятних монет, які офіційно введені в обіг Національним банком України у період з 1 січня до 31 грудня 2018 року.

Цьогоріч Національний банк уперше з часів існування конкурсу змінив правила його проведення, пише Національний банк України. Відтепер визначатимуться по три монети, які наберуть найбільшу кількість голосів у двох номінаціях (раніше – у трьох):

  • “Краща монета року” – оцінюється наскільки монета стала подією року з урахуванням обраної теми, художнього рівня виконання, дизайну, пластичного (скульптурного) втілення, використаної технології;
  • “Краще розкриття теми” – оцінюється загальна концепція монети, її оригінальність, художнє рішення та вдале розкриття теми, присвяченої особистості, події, інституції тощо.

Такі зміни у правилах конкурсу допоможуть точніше визначити найцікавішу та найпопулярнішу тематику серед споживачів, а також привернути увагу широких кіл громадськості до мистецтва пластики, державотворчих ідей та цілей.

За право стати автором кращих монет змагатимуться такі художники – автори дизайну пам’ятних монет у 2018 році: Любов Андрощук, Володимир Дем’яненко, Святослав Іваненко, Микола Кочубей, Марина Куц, Наталія Фандікова та група художників АртТріум – Володимир Таран, Олександр та Сергій Харуки.

Конкурс проходитиме у два етапи.

Взяти участь у визначенні кращих монет року під час першого етапу конкурсу можна з 1 лютого до 1 квітня 2019 року одним з таких способів:

  • заповнити онлайн-анкету для визначення кращої монети року на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку;
  • надіслати заповнену анкету (pdf та docx) на електронну адресу: moneta@bank.gov.ua;
  • опустити заповнену анкету в спеціально облаштовану скриньку у приміщеннях відділів грошового обігу в регіонах, відділах касових операцій та реалізації нумізматичної продукції Департаменту грошового обігу Національного банку України та банків-дистриб’юторів (АТ “Ощадбанк”, АБ “Укргазбанк”).

Монету одного найменування можна зазначати лише в одній номінації.

На другому етапі члени спеціально створеної комісії (до складу якої увійдуть фахівці НБУ, експерти з образотворчого мистецтва, історії, нумізматики, уповноважених представники банків-дистриб’юторів та Асоціації нумізматів України) шляхом таємного голосування визначать переможця конкурсу в кожній номінації серед трьох обраних монет.

Результати кожного з етапів Національний банк буде оприлюднювати на власному офіційному сайті.