Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

За останні 50 років вакцини зберегли більше життів, ніж будь-який інший медичний винахід, – Уляна Супрун

Побоювання щодо вакцинації підсилюють думки у багатьох людей, на кшталт “не все так однозначно з вакцинами”. Але насправді все дуже однозначно. Лікарі мають беззаперечні факти, які збиралися десятки років.

За останні 50 років вакцини зберегли більше життів у всьому світі, ніж будь-який інший медичний винахід. І, мабуть, зібрали навколо себе найбільше міфів та страху. Вакцини рятують життя — це єдина істина, – стверджує в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Тут наведені вражаючі цифри — як вакцинація знизила кількість випадків захворюваності та смерті від хвороб, що забирали сотні тисяч життів щороку в США. Інфекційні хвороби однаково небезпечні у всьому світі, тому статистика дуже показова і для України.

Читайте також: Протягом 2018 року в Україні зареєстровано 9 випадків дифтерії

Дослідники провели аналіз даних по 13 хворобах, від яких захищають вакцини. Вони взяли захворюваність, середню та пікову смертність, кількість госпіталізацій та порівняли ці показники в часовому проміжку — до застосування масової вакцинації в країні й після. Дані по кількості випадків та смертей від хвороб проаналізовано до 2006 та 2004 року відповідно.

Основні результати:

-відсоток захворюваності й смертності на дифтерію і поліомієліт зменшилась на 100%
-випадки захворювання на кір ще є, але їхня кількість зменшилась на 99,9%, смертей від кору зареєстровано не було
-зменшення кількості випадків хвороби та смертей на 80% — від вітрянки, гепатиту А та B, хіб-інфекції
-останній спалах натуральної віспи в США був у 1949 році, з того часу цю хворобу подолано

Зібрати таку кількість інформації, аби зробити аналіз — досить складне завдання. Адже є багато змінних, які важко проконтролювати і врахувати в дослідженні. До прикладу, швидкість поширення масової вакцинації, рівень доступу до медичної допомоги, багато соціально-економічних чинників. Але результат залишається беззаперечними — вакцини показали свою дієвість, – наголошує Супрун.

У світі вже не існує натуральної віспи. Ми як ніколи близькі до того, щоб викорінити поліо. Все це завдяки вакцинам.