Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Юрист Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД роз’яснив особі з інвалідністю права на спадкове майно

Сьогодні, 23 січня, фахівець Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД Ігор Солоп надав адресну правову допомогу особі з інвалідністю, яка не має змоги особисто прибути до Місцевого центру. Питання, з яким звернувся клієнт стосувалось визнання права власності на спадкове майно.

Під час зустрічі фахівець центру роз’яснив порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги, вивчив подані документи та прийняв звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги. Також Ігор Солоп розповів про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

Надалі за поданим зверненням буде прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та видано доручення для адвоката, який безпосередньо допоможе вирішити питання.

Додатково інформуємо, для того, щоб оформити спадщину необхідно подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса в шестимісячний термін. Разом із заявою спадкоємець повинен подати пакет документів: свідоцтво про смерть спадкодавця (оригінал та копія) та виписку з будинкової книги, довідку з останнього місця проживання спадкодавця; паспорт спадкоємця; правовстановлюючі документи на все успадковане майно (тобто документи, що підтверджують, що власником спадкового майна на момент смерті справді був померлий (договори дарування, купівлі-продажу, передачі житла у власність і т.д.). Спадкування за законом зобов’язує спадкоємців подати також документи, що підтверджують спорідненість зі спадкодавцем (свідоцтво про народження / усиновлення, про шлюб). Відповідно до ст. 67 Закону України «Про нотаріат» свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, встановленому цивільним законодавством. Якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розглядові у позовному провадженні.

Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку. Без звернення спадкоємців до нотаріальної контори за одержанням свідоцтва про право на спадщину збільшується ймовірність порушення прав інших осіб, спадкоємців за заповітом, спадкоємців, які прийняли спадщину. Відповідно до ч. 1 ст. 1298 Цивільного кодексу України свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців із часу відкриття спадщини, тому спір про спадкування може бути вирішений лише після закінчення цього строку.

У Другому полтавському місцевому центрі з надання БВПД, що реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги, що розташований за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел.: 56-02-88, тел. гарячої лінії 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).