Ви тут:
субсидії Суспільство Україна 

Як нараховуватимуть субсидії за новою системою, – роз’яснення Мінсоцполітики

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, КМУ може прийняти постанову про зміни у нарахуванні субсидій вже до 23 січня

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр соціальної політики Андрій Рева, пише Еспресо.

Міністр пояснив, як повинна була працювати система нарахування субсидій до впровадження змін:

“З 1 січня до 1 травня буде тестовий режим. Як це працює? Субсидіанту відкривається банківський рахунок, на який приходить фіксована сума – субсидія, вона списується з рахунку, після чого приходить повідомлення, що потрібно ще стільки-то доплатити або навпаки, що виникла економія. Тут ми говоримо про тих людей, які звернуться після 1 січня за субсидією. Вони одразу подають нові заяви та декларації. І ми їх переводимо на безготівкові розрахунки. Їх може бути кілька сотень тисяч”.

Втім 11 січня на нараді, де були присутні президент та прем’єр-міністр, до системи нарахування субсидій вирішили внести зміни – видавати субсидії для населення ще й готівкою:

“Було прийнято політичне рішення про те, щоб тих людей, яким субсидія призначена з жовтня, перевести на грошові розрахунки вже у готівковій формі з березня”, – пояснив міністр.

Рева зазначив, що паралельно буде запущено два механізми монетизації: готівковий і безготівковий.

Прийнято рішення паралельно запускати дві системи – безготівкову, яка передбачена постановою №1176, і розробити готівкову систему розрахунку для тих, кому субсидія призначена з жовтня, пояснив міністр.

Система Orphus