Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Взимку люди виглядають старше, – дослідження експертів

Останні спостереження експертів свідчать про те, що нестача вітамінів D і K часто провокує набряки під очима і виникнення темних кіл. Найчастіше такі симптоми виявляються вранці. На думку експертів з медичного центру при університеті Рочестера, таке явище відбувається в зимовий час року.

Більш того, згідно з останніми науковими даними, зима буквально «старить» людини, зовні додаючи до її реального віку не менше 4 років, повідомляє cikavosti.com.

«Застій рідини в тілі після неповноцінного нічного відпочинку змушує тіло страждати вранці. До речі, до цього ж веде і його надлишок, і погана якість» — зазначив у своїй доповіді фахівець, що вивчає процеси старіння Марк Біне.

За його словами, всі ці процеси пов’язані з тим, що шкіра під очима — найбільш тонка і будь-які, навіть незначні зміни водного балансу організму відбиваються на ній. Поки дослідники не можуть визначити дану причину таких процесів, але припускають, що вони можуть бути пов’язані з тим, що людина пізно лягла, можливо, плакала напередодні або ж випила спиртне. А от темні кола під очима, як правило, викликаються недоліком вологи в цій області і розташуванням кровоносних судин.

На думку Бінета, найчастіше на круги під очима, а також провали на межі очниць скаржаться жінки, зіткнувшись з початком процесу старіння. І, на його думку, це — найпоширеніша скарга і проблема, оскільки вона дійсно видає вік. При цьому, зазначає він, найбільша кількість скарг припадає на зимовий час року, коли кола, набряки виникають у 82% жінок, в той час як в теплі місяці ця цифра не перевищує 38%. Такі факти зацікавили вчених, які вирішили провести дослідження.

З’ясувалося, що в середньому, люди починають виглядати старше саме взимку. При цьому зовні їх вік, в середньому, збільшується на 4,8 року. Дана ситуація виникає через брак сонячного світла. Шкіра набуває блідість, що тільки підкреслює темні кола. А якщо до цього додати нестачу вітаміну D, вироблення якого стимулюється сонцем, і втому, то проблема лише посилюється. Крім цього, за словами вченого, велику роль грає і нестача вітаміну К

 

Перейти до вмісту