Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Вуличне освітлення, Будинок захищеної старості та свято “Веселої мудрості”: життя Семенівської ОТГ у 2018 році

Протягом 2018 року у Семенівській об’єднаній територіальній громаді з’явилось чимало нового. Найбільшим проектом громади та найгучнішим об’єктом області стало відкриття першого в Україні Будинку захищеної старості. Він розрахований на одночасне перебування 30 людей.

З’явилися у громаді й нові дитячі майданчики – у Липнягах, Веселому Подолі, Семенівці, Паніванівці та Товстому, а також вуличний майданчик з тренажерами у Семенівці.

У НВК №1 замінили вікна, у Семенівці, Паніванівці та Веселому Подолі зробили вуличне освітлення.

Більше, ніж на 4 млн грн відремонтували дорожнє покриття.

У 2018 році оновили ДЮСШ (1 млн грн), філії якої є при інших ЗОШ та НВК громади, який відкрили у січні цього року. У ній навчається у 15 навчально-тренувальних групах 274 учні, з таких видів спорту як волейбол, футбол, міні-футбол, настільний теніс, гирьовий спорт, боротьба, дзюдо.

В Семенівській громаді активно пропагується здоровий спосіб життя, місцева влада підтримує розвиток масової фізичної культури та спорту серед усіх категорій населення та участь у районних та обласних змаганнях.

У Семенівській ОТГ проводять чимало культурно-масових заходів, які стають щорічними. У 2018 році вперше відбувся регіональний фестиваль “Українські мотиви осені”, його також планують проводити щорічно.

У громаді є 8  сільських будинків культури. Селищна рада надає всебічну підтримку  народним аматорським фольклорним колективам “Криниця”, “Журавка”, “Подоляночка”, зразковому хореографічному колективу “Фурор”, музичному колективу “Резонанс” та аматорській студії “Веселка”.

 

“В нас працює Міжшкільний навчально-виробничий комбінат, в якому навчається у 9 групах 122 учні, адже всебічний розвиток дітей – це один з головних напрямів нашої роботи. Діти – наше майбутнє”, – зазначила заступник селищного голови з соціальних та гуманітарних питань  Алла Оніпко.

Селищна рада надає фінансову допомогу Центру ПМСД (доплачують зарплати фельдшерам, щомісячно виділяють кошти на придбання медпрепаратів в амбулаторії) та надають адресну одноразову матеріальну допомогу на лікування.

“У Семенівській ОТГ працює 6 сімейних лікарів та педіатр. Всі з лікарів громади набрали максимальну кількість декларацій, хоча ще не всі мешканці “обрали свого лікаря”. Маємо нестачу лікарів. Телемедицини у громаді ще не має, маємо змогу лише передавати кардіограми”, –  розповіла головний лікар Семенівського Центру ПМСД Тамара Мазанько.

Цьогоріч у Веселому Подолі збудують амбулаторію загальної практики сімейної медицини, в якій і буде телемедицина за чотирма напрямами.

“Не дивлячись на те, що найбільшим джерелом наповнення місцевого бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб, ми все одно намагаємось збудувати щось нове та відремонтувати старе. Беремо участь у різноманітних конкурсах. Так, наприклад, на “Бюджет участі Полтавської області” у 2018 році ми подали 4 проекти, 3 з яких перемогли. Будемо й надалі розбудовувати нашу громаду, адже маємо ще чимало цікавих проектів, поява яких є досить важливою для громади, які необхідно реалізувати”, – сказала голова Семенівської селищної ради Людмила Милашевич.

Нагадаємо, що Семенівська громада утворилась в жовтні 2015 році в наслідок об’єднання Семенівської селищної ради та Вереміївської сільської ради. Наприкінці 2017 року до складу Семенівської селищної ради приєдналися шляхом об’єднання ще чотири сільські ради Семенівського району: Веселоподільська, Липнягівська, Товстівська та Степанівська.

Старости громади

 

 

 

поширити новину: