Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Внаслідок зіткнення із “сусідом” астероїд змінив свою будову

Астрономи з проекту ATLAS виявили, що один з астероїдів головного пояса, 6478 Gault, “відростив” хвіст завдовжки близько 400 тисяч кілометрів. На думку вчених, ця “прикраса” з’явилася в результаті зіткнення з іншим астероїдом, яке відбулося приблизно два місяці тому, в кінці жовтня – на початку листопада 2018 року. Про це повідомляє “24 канал“.

Повідомлення про це опубліковано на сайті Центрального бюро астрономічних телеграм.

У перших числах січня спостереження астероїда проводили учасники проекту ATLAS (Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System), який має в своєму розпорядженні два телескопи на Гавайських островах, і виявилося, що у астероїда з’явився довгий хвіст. Його появу зафіксував і британський астроном Деміан Піч (Damian Peach).

Газопилові хвости – обов’язковий атрибут комет, вони складаються в основному з летких речовин, замерзлої води і газу, які починають випаровуватися при зближенні з Сонцем і витягуються в хвіст. Для астероїдів це прикраса вкрай незвично, тому що вони складаються в основному зі скельної породи.

“Вчені вважають, що хвіст у Голта з’явився після зіткнення з іншим астероїдом, причому подія відбулася зовсім нещодавно, приблизно в кінці жовтня – початку листопада 2018 року. На деяких знімках видно слабкий об’єкт по сусідству з ним, але можливо, що це артефакт обробки фотографії. Астрономи розраховують, що додаткові спостереження астероїда з хвостом проведуть великі телескопи, зокрема, “Хаббл”, – йдеться у повідомленні.