Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

В Оржицькому районі будують, перший на Полтавщині, малий груповий будинок для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування

Про стан захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, під час апаратної наради 14 січня, розповіла тимчасово виконуюча обов’язки начальника служби у справах дітей Полтавської ОДА Ірина Фоменко.

“Для дітей, які перебувають в інтернатних закладах будуватимуть малі групові будинки. Головним у такому будинку є індивідуальний підхід до кожної дитини, який відповідає її потребам та життєвій ситуації. Утримання їх здійснюється за кошти місцевих бюджетів, а персоналу – за кошти держбюджету. В Оржицькому районі минулоріч розпочали будівництво малого групового будинку. У Чутівському районі також планують створення такого будинку. Доцільно було б побудувати малий груповий будинок і у Полтаві”, – розповіла Ірина Фоменко.

У малому груповому будинку дитина може проживати до 23-х років (якщо навчається). З дітьми в будинках будуть вихователі. Дітей забезпечуватимуть кишеньковими грішми, які вони витрачатимуть на власний розсуд, але під наглядом вихователів.

“Всім районам, в яких є діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, які потребують житла необхідно виділяти кошти та забезпечити їх житлом. Також потрібно розробити обласну програму через, яку можна буде виділяти кошти й допомагати районам у забезпечені дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа житлом”, – наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

В інтернатних закладах Полтавщини перебуває 80 дітей.

“651 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, та особи з їх числа потребують житла. У 2017 році для 23-х таких дітей придбали 21 квартиру та будинки, а у 2018 році — 28 квартир та будинків, – повідомила Фоменко.

Загалом на обліку служб області у справах дітей перебуває 2122 дитини-сироти, дитини позбавлені батьківського піклування.