Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські бджолярі створять власний юридичний центр

Бджолярі у складі Спілки пасічників України створять новий структурний підрозділ – Центр юридичної підтримки. Таке рішення вони ухвалили на IX з’їзді Спілки пасічників України, пише AgroPortal.

«Новостворений Центр юридичної підтримки буде опікуватися юридичними питаннями пасічників, захистом прав і представленням їхніх інтересів у судах, акумулюватиме пропозиції щодо вирішення проблем у бджільництві та братиме участь у розробці законопроектів для галузі», – пояснив віце-президент Спілки пасічників України, голова Спілки пасічників м. Києва Сергій Гриньов.

За його словами, сьогодні в Україні лише одиниці юристів, що добре розбираються у сфері бджільництва. Їх потрібно навчати, наприклад, яким чином збирати докази щодо отруєння бджіл, адже у грудні 2017 року відбулися певні зміни в Процесуальному кодексі: в нього внесли зміни, згідно з якими докази подаються тільки разом із позовом і до початку судового розгляду.

«Пасічник – не юрист, він не може себе захистити. Як показало літо 2018 року, в разі отруєння бджіл він навіть не може самостійно зібрати докази, щоб використовувати їх у суді. Як свідчить практика, в Україні суд тільки в рідкісних випадках задовольняє позовні заяви бджолярів з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок отруєння бджіл”, – зазначив Сергій Гриньов.