Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна є головним об’єктом російської дезінформації, – звіт ЄС

Україна вже п’ять років є основною мішенню інформаційної війни з боку Росії. Так, 2018 року Україна фігурувала в 461 з 1 тис. випадків дезінформації в російських ЗМІ.

Про це йдеться у звіті EU vs Disinformation (“ЄС проти дезінформації”) за минулий рік, повідомляє сайт “Тексти”. Так, у повідомленнях, розрахованих на російську аудиторію, Росія “намагалася дегуманізувати українців, виставляючи київську владу як цинічних нащадків нацизму 20 століття”.

Західних глядачів російська кампанія дезінформації намагається переконати в тому, що Україна винна в конфлікті з Росією, зокрема в конфлікті в Азовському морі, а також прагне посіяти сумніви з приводу ролі Росії в катастрофі рейсу МН17 на Донбасі.

Росія також намагається представити політичні зміни в Україні у вигляді провалів. Наприклад, недавно російський державний “Первый канал” показав сюжет про “розчарованого українця”, який насправді виявився білоруським актором. На думку дослідників, такі повідомлення також спрямовані й на російську аудиторію, яка могла б прагнути таких змін у власній країні та черпати натхнення з подій в Україні.