Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській обласній лікарні відкрили відремонтоване урологічне відділення

24 січня у Полтавській обласній клінічній лікарні після капітального ремонту відкрили, єдине в області, урологічне відділення.

На ремонт відділення витратили близько 7 млн грн.

За словами голови облдержадміністрації Валерія Головка, нині питання модернізації обласної лікарні досить принципове. «72% населення області лікується в цьому медичному закладі. Починали з 26%. І те, що витрачаємо на оновлення та модернізацію лікарні, ще раз є доказом, що ми взяли правильний курс. Нині потрібно багато коштів, щоб повноцінно відновити всю лікарню. У нас є чітко розроблена дорожня карта і згідно з нею ми рухаємося. Сьогодні оглянули модернізоване урологічне відділення, незабаром прийматимемо роботу в хірургічному. Цього року відновимо й приймальне та діагностичне відділення. І за два-три роки повністю оновимо обласну лікарню. А ще до кінця 2019-го завершимо тепломодернізацію закладу», – зазначив Валерій Головко.

“Тепер у нашій лікарні є сучасне урологічне відділення, яке відремонтували один раз, а служитиме воно довго років. Оновили палати, яких є біля ліжок телефон і кожен пацієнт має змогу викликати медичну сестру, – розповів головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні Григорій Оксак.

У відділенні з’явились сучасні технології — дробіння каменів, завдяки якому зменшилась кількість випадків видалення нирок.

Минулоріч, свічки, які потрібні для подрібнення каменів пацієнтам надавали безкоштовно. Вартість однієї свічки 6 тисяч гривень, а для проведення такої операції необхідно дві. Це операція “одного дня” – сьогодні прооперували завтра пацієнт їде додому.

“Цьогоріч також плануємо забезпечити пацієнтів такими свічками”, – наголосив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Головний лікар розповів, що після відкриття трьох реанімацій з’явилась необхідність у кисневій станції, адже лише протягом тижня використовується 250 балонів кисню.

“Поступово намагаємося осучаснити відділення та закупити нове обладнання. Вже відремонтували нейрохірургічне та урологічне відділення. Цьогоріч необхідно утеплити лікарню, зробити кисневу станцію та відділення невідкладних станів”, – зазначив голова Полтавської ОДА.

Також планують закупити електрод для безконтактного видалення каменів.

“З 1976 року у відділенні вперше зроблено капітальний ремонт. Воно розраховане на 50 ліжок. Лікуються пацієнти з сечокам’яною хворобою, захворюванням сечового міхура. Протягом року через наше відділення “проходить” 1500 пацієнтів. Працює в нас 7 лікарів”, – розповів завідувач урологічного відділення Анатолій Філоненко.