Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанували пам’ять Героїв Крут та відкрили виставку до 100-річчя Української революції

Сьогодні, в День вшанування пам’яті героїв Крут, у Полтавській обласній науковій бібліотеці відкрилася фотовиставка “100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 років”. На ній представили понад 60 чорно-білих світлин у ретро стилі. Тут можна побачити фото будівель, пам’ятних дощок, знаків, меморіалів, які пов’язані з постатями та подіями часів революції.

Також на виставці презентували інтерактивну карту, розроблену ГО “ВелоПолтава”. За нею можна знайти місця, які мають відношення до подій 100-річної давнини та знаходяться на Полтавщині. Листівки з посиланнями на карту пропонували відвідувачам взяти з собою.

“Наразі дуже мало пам’яток в області, які приурочені подіям Революції 1917-1021 років. Ми займаємося велотуризмом, веломандрівками і так вивчаємо свій край. Цього разу обрали тему Української революції. За путівник для себе ми взяли видання полтавських науковців “Українська революція 1917-1921 роки. Полтавський вимір”. Це була наша настільна книга”, – розповів представник ГО “ВелоПолтава” Юрій Репало.

Члени громадської організації, подорожуючи Полтавщиною на велосипедах, фотографували історичні місця, пов’язані з Українською революцією, та наносили їх на карти. Також ці світлини вони розміщували на сторінку у facebook ГО “ВелоПолтава” та передавали для Вікіпедії.

“Ця тематична виставка є складовою низки заходів вшанування 100-річчя Української революції. Тоді, сторіччя тому, український народ вперше в історії утворив демократичну і незалежну державу. На сьогодні дуже важливо вивчати сторінки історії, які були забуті, викривленні. Виставка, яку ми сьогодні відкриваємо, є результатом кропіткої роботи поціновувачів велоспорту, які обїздили всю Полтавщину і зібрали ці яскраві світлини”, – сказала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.

Після відкриття виставки, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко, директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, студенти полтавських вишів та небайдужі полтавці поклали квіти до пам’ятного знака Українським загиблим козакам.

Перейти до вмісту