Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вчителі-словесники вичали нові методики викладання літератури

На базі Полтавського національного педуніверситету ім. В. Короленка відбувся методичний семінар «Класична і сучасна література в старшій школі: нові підходи, інтерпретації, методика» для вчителів зарубіжної літератури м. Полтави.

У зібранні взяли участь понад 50 вчителів-словесників і керівники шкільних методичних об’єднань усіх шкіл Полтави.

У роботі семінару взяв ректор ПНПУ імені В.Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор Микола Іванович Степаненко. У своєму виступі він висвітлив сучасні виклики, які постали перед закладами середньої освіти України. Зокрема, він наголосив на виключній ролі гуманітарної освіти, вчителів-словесників, а також української мови, української літератури, зарубіжної літератури в період глобалізації суспільства і активного розвитку технологій.

Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка, керівник авторського колективу підручників із зарубіжної літератури Ольга Ніколенко розповіла про нові підходи до вивчення літератури XIX і початку XX століть, про внесок видатних письменників (О. де Бальзака, Стендаля, Г. Флобера, Ф. Достоєвського, О. Уайльда та ін.) у розвиток європейського роману та методику його вивчення.

Кандидат філологічних наук, доцент  кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка, авторка підручників із зарубіжної літератури Ольга Орлова розкрила значення для молоді творів сучасної літератури (П. Коельйо, Р. Ґарі, Н.Р. Ґейман, Й. Яґелло, Мо Янь, Т.Й. Транстремер), які увійшли до нової програми для 10-11 класів.

Методичний семінар відбувся в атмосфері живого діалогу й творчого спілкування. Такі заходи є регулярними і корисними для укріплення зв’язку науки та школи.

Система Orphus