Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували віртуальну екскурсію зниклими храмами

Полтавцям презентували нову екскурсію у «теплому форматі» «Мандрівка старою Полтавою». Це спільний проект агенції креативного туризму «Феєрверк мрій», дослідниці історії архітектури Полтави Оксани Бєлявської та ГО «Збережемо Полтаву».

Нова екскурсія присвячена храмам, яких уже не існує.

“Ще на початку ХХ сторіччя у тодішній Полтаві існувало 13 православних храмів. Усі вони створювали неповторність, своєрідність нашого міста. Храми домінували у панорамах, були матеріальними міськими орієнтирами. Для них обирались найкращі, найвиразніші місця. До їх будівництва залучалися найдосвідченіші майстри”, – зазначають організатори.

Тоталітарний режим войовничого століття змів з обличчя Полтави храмові перлини мурованого козацького бароко і взірців дерев’яного народного зодчества. Не пожалів і консисторських храмів кінця ХІХ сторіччя.

Проте, людська пам’ять, книги, фотографії, картини бережуть спогади про міські каплички і церковки, про кафедральний міський Собор і маленькі домові храми, про місця багатовікової молитви полтавських християн.

Учасники мали змогу здійснити віртуальну екскурсію старим містом, почути про знищені храми та їхніх творців, а також побачити 3D макети. Директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко надав для екскурсії один із залів музею та макети старовинних знищених церков.

поширити новину: