Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві хочуть створити інтелектуальну систему медичної діагностики

Міська влада Полтави працює над тим, щоб створити єдиний інформаційний медичний простір. Інтелектуальну систему дистанційної діагностики IDIS презентував виконавчий директор ТОВ «Медстал Солюшенс» Антон Іванкін для головних лікарів Полтави.

Інтегрована система дистанційної діагностики – це портативна, телемедична, діагностична система для збору, обробки, передачі, зберігання та обміну інформацією з хмарним сховищем про показники діяльності, а саме – фізіологічні параметри організму пацієнта, а також для дистанційного моніторингу його стану і реабілітації. Дана система призначена для проведення попередньої діагностики в фельдшерсько-акушерських пунктах, центрах первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторіях, а також мобільний варіант – безпосередньо вдома у пацієнта. Використання IDIS можливо як сімейними лікарями, так і іншим персоналом:

– Робота через «хмару» дозвляє не використовувати жодних інших програм, а значить немає потреби проводити додаткові закупки серверів. Лікар заходить у систему просто через браузер з комп’ютера, мобільного телефона. Окрім того, наша система є першою, яка отримала сертифікат у відповідності комплексної системи захисту інформації, – зауважив Антон Іванкін.

Разом з тим, виконавчий директор наголосив і на головних перевагах інтелектуальної системи:

• трансфер висококваліфікованої допомоги на первинний рівень;

• підвищення якості та доступності медичних послуг в сільській медицині;

• простота надання консультації для лікарів і пацієнтів.

Полтавські медичні заклади потребують найкращої електронної системи, – зауважив під час презентації депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський:

– Сьогодні ми маємо створити сучасні умови у медичних закладах, впровадити електронну систему. Таким чином зникнуть черги, інші незручності в лікарнях, поліклініках. Знаходячись вдома, в дорозі можна записатись на прийом до лікаря. Це зручно, це економія часу.

На думку депутата Полтавської міської ради Олександра Кудацького, слід відвідати ті міста, де медичні заклади вже переведені на електронні системи:

– Переконаний, систему слід вивчити більш глибоко та детально. Подивитись, як це все працює на практиці, заслухати думку лікарів. Адже саме лікарі зможуть щонайкраще вказати усі переваги та недоліки.

 

Перейти до вмісту