Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У поліції роз’яснили, яка інформація обов’язкова у передвиборчих агітаційних матеріалах

За порушення визначених законодавством вимог до виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації передбачений штраф. Розмір штрафу залежить від того, хто вчинив правопорушення, та власне дій з агітаційною продукцією. Про це повідомляє прес-служба ГУ НП в Полтавській області.

Відповідно до статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення до відповідальності може бути притягнутий як громадянин, так і посадова особа.

Суть самого порушення полягає у наступному:

Частина 1 ст. 212-13 – виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять:

– відомостей про установу, що здійснила друк;

– їх тираж;

– інформацію про осіб, відповідальних за випуск;

– або в яких така інформація означена неправильно чи неповно.

Розмір штрафу для громадянина, у разі вчинення цього виду правопорушення, – від 170 до 510 гривень. А для посадових осіб – від 850 до 1190 гривень.

“За розповсюдження під час виборчого процесу друкованих агітаційних матеріалів, які не містять відомостей зазначених вище громадянинові доведеться сплатити від 51 до 85 гривень, а посадовій особі – від 340 до 510 гривень. Які дії чинне законодавство відносить до “розповсюдження” (ч. 2 ст. 212-13 КУпАП) – рознесення, вивішування та роздавання”, – йдеться у повідомленні.