Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лохвиці вивчали можливості опалення твердим біопаливом

В умовах суворої економії паливно-енергетичних ресурсів та стрімкого зростання цін на традиційні енергоносії більшість суб’єктів господарювання Лохвицької громади почали відмовлятися від опалення природним газом та встановлювати твердопаливні котли.

Одним із перспективних видів альтернативної енергетики є біоенергетика, зважаючи на значний потенціал біологічно відновлюваної сировини (біомаси). Це дасть змогу не лише зекономити кошти громади, а й позитивно вплинути на екологічний стан краю.

З метою ознайомлення з перевагами та перспективами використання цих досить вигідних для регіону ресурсів відбулась зустріч учениці 11 класу Лохвицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Оксани Войтко з головою Лохвицької міської ради Віктором Радьком, адже на сьогодні котельня з використання твердого біопалива уже функціонує у міській раді та планується введення в дію подібних ще в кількох установах міста: Лохвицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та ДНЗ «Орлятко».

Оксана Войтко не один рік цікавиться питанням біоенергетичних ресурсів Лохвицького району. З цією метою учениця активно проводить аналіз наявного у Лохвицькому районі потенціалу рослинної біомаси та його оцінку. Беручи участь в олімпіадах з біології та екології, написанні науково-дослідницької роботи в МАН з хімії та біології та Всеукраїнському конкурсі з екології DreamECO, учениця досліджує основні види біомаси, які є потенційними паливно-енергетичними ресурсами, з метою доцільності її використання на енергетичні потреби міста та району. Практичною цінністю роботи є те, що результати проведених досліджень можуть бути використані при розробці бізнес-плану нового для громади бізнесу – заготівлі місцевих видів палива із залученням малого та середнього бізнесу.

Адже, зважаючи на потужний аграрно-промисловий комплексі Лохвицької ОТГ, зараз більшість відходів просто спалюються або стають тягарем у вигляді гниючих залишків.