Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці працює пункт приймання та тимчасового зберігання ртутовмісних ламп і термометрів

Щоб забезпечити належне безпечне збирання ртутовмісних відходів та профілактику отруєнь людей ртуттю на території КП «КАТП 1628» у Кременчуці діє пункт приймання та тимчасового зберігання ртутовмісних ламп і термометрів.

Цей вид відходу належить до І класу небезпеки (надзвичайно небезпечні відходи), тому поводитись з ними потрібно дуже обережно, щоб зберегти цілісність й герметичність відходу та запобігти випадковому механічному руйнуванню, інформує прес-служба виконкому Кременчуцької міської ради у Фейсбук.

Мешканців міста можуть безкоштовно здати відпрацьовані ртутовмісні лампи і термометри до пункту приймання та тимчасового зберігання, який знаходиться на території КП «КАТП 1628»:
Адреса: м. Кременчук, вул. Горького 48/75
Години прийому: з 8:00 до 17:00 години
Обідня перерва: з 12:00 до 13:00
Вихідні: Субота, Неділя
Телефон для довідок: +3 8 0536 75-85-45.

Для безпечного зберігання та транспортування небезпечних відходів, лампи мають бути індивідуально запаковані в заводську упаковку, у випадку відсутності заводського пакування допускається загорнути лампи папером та скласти їх у картонний ящик. Ртутні термометри приймаються у пластикових або картонних футлярах. Розбиті термометри повинні бути упаковані у тверду герметичну тару.

ПАМЯТАЙТЕ! МЕХАНІЧНЕ РУЙНУВАННЯ РТУТЬВМІЩУЮЧИХ ЛАМП ТА ТЕРМОМЕТРІВ У РЕЗУЛЬТАТІ НЕОБЕРЕЖНОГО ОБІГУ Є НАДЗВИЧАЙНОЮ СИТУАЦІЄЮ, ЯКА ПОТРЕБУЄ ОПЕРАТИВНИХ ЗАХОДІВ!

В разі виявлення розлитої металевої ртуті та виникненні необхідності утилізувати звичайний медичний ртутний термометр, що вийшов з ладу внаслідок механічного пошкодження, необхідно звернутися до Кременчуцького міжрайонного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області за тел. 101 або +38 (0536) 77-54-54 для передачі розбитого термометра спеціалізованій бригаді оперативно-рятувальної служби, яка прибуде за заявкою для проведення демеркуризації.