Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуцькій міській художній галереї відкривається три виставки

Завтра, 23 січня, о 15.00 у Кременчуцькій міській художній галереї відкривається три виставки. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

«Обличчям до життя» – персональна ювілейна виставка картин Надії Нікітіної (Шацило). В експозиції представлені соковиті квітучі натюрморти, ліричні пейзажі. Адже художниця працює в різних техніках: акварель, гуаш, пастель, олійний живопис та прийом «сухий пензель». Особливе місце в багатогранній творчості займає портрет. Родзинкою виставки є серія портретів кременчужан: художників, поетів, відомих діячів та рідних серцю людей. Пані Надії народилась 08 лютого 1959 року в місті Ухта Комі АРСР. З відзнакою закінчила Київський художньо-промисловий технікум, спеціальність художник-дизайнер отримала в Харківському художньо-промисловому інституті. Багато років працювала на ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» художником-дизайнером. До виконання будь-якого завдання завжди підходить творчо і професіонально. Брала участь в багатьох всеукраїнських, міських художніх виставках. Робіти Надії Нікітіної знаходиться в приватних колекціях та Всеукраїнському музейному фонді.

«Виставка – пам’ять архітектора Петра Сєргеєва». Виставка присвячена 90-річчю від дня народження відомого в Кременчуці архітектора Петра Сєргеєва (1928-2015). Він автор проектів, котрим притаманна локанічна геометрія форм, практичність і мінімалізм. «Кожному часу-своє мистецтво, кожному мистецтву-своя свобода,»- писав австрійський архітектор, представник стилю модерн в архітектурі Йозеф Ольбріх. Жителі міста мають пам’ятати ім’я архітектора, за чиїми проектами практично було відбудовано і створено сучасне обличчя Кременчука і Горішніх Плавнів (Комсомольська). Добірка фотографій Ігоря Носова та кілька графік Оксани Бойко розкривають цю тему. Родина митця представила архівні фотографії, статті, серію акварельних етюдів та унікальних графічних замальовок з пленерів батька, портрети і барельєфи (з приватної колекції). Поруч з творчим доробком Петра Сєргеєва можна побачити прекрасні скульптури з дерева сина Сергія та іменні вишиті ікони доньки Тетяни.

«Побач красу» персональна виставка декоративного мистецтва, лауреата премії Василя Симоненка Панченко Валентини. Картини з соломки і флористичний живопис майстрині з м. Лубен відомі в Україні та за її межами. Все життя працювала на економічних посадах та науковим працівником. Після виходу на пенсію «ветеран праці», пані Валентина відкрила у собі здібності флориста. Самотужки осягла таємниці роботи з природним матеріалом, з соломкою. За 20 років провела понад 100 виставок, ділиться своїми знаннями. Три роки (з 1999 по 2001) Валентина Панченко працювала керівником гуртка флористики в школі міста за трьохрічною авторською програмою. «Адже за допомогою рослинного матеріалу – квітів, листя, стебел – можна передати красу довколишнього світу,» – вважає майстриня.