Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина фото дня 

Традиції та колядки: у Полтаві триває фестиваль “Різдвяна феєрія” (ФОТО)

На Театральній площі проходить традиційний обласний різдвяний фестиваль театралізованого вертепного дійства.

Цьогоріч близько сотні полтавців та гостей міста зібралися у Свято-Успенському кафедральному соборі, де вони заспівали колядку “Добрий вечір тобі, пане господарю”, після чого всіх присутніх зі святом привітав Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

“Попри те, що сьогодні буденний день, ми всі радіємо та святкуємо, бо Різдво Христове принесло радість по всій землі всім людям. Христос народився для всіх людей, прийшов на цей світ, щоб привести всіх нас до Бога.
Цьогоріч в Україні подвійне свято, тому що була здобута незалежність нашої церкви — вручення грамоти про автокефалію. Це велика подія, тому що здійснилися мрії та прагнення багатьох поколінь українців”, – зазначив у своєму зверненні владика.

Читайте також: Томос про автокефалію виставлять у Софії Київській

Загалом у фестивалі беруть участь 21 співочий колектив області, серед яких є ті, які вже неодноразово демонстрували свої вокальні здібності полтавцям.

“Закінчує наш сьогоднішній конкурс заслужений ансамбль пісні і танцю України «Лтава» міського будинку культури. Загалом кожний колектив має 15 хвилин на виступ, всі отримають подяки та солодкі подарунки. Свідомо проводимо фестиваль саме за участі колективів області, тому прагнемо розвивати свої таланти”, – зізналася директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

Згодом учасники дійства рушили ходою до Театральної площі, де на збудованій сцені колективи по черзі виступили для гостей заходу.

“Сьогодні надзвичайно важливий рік та день для нас, але з огляду на майбутнє ми всі творимо нову Україну. Повертаємо історичну справедливість, яку у нас вкрали та за яку нас гнобили всі часи. І сьогодні, дякуючи Господу, ми цю можливість маємо”, – розповів голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

Перейти до вмісту