Ви тут:
Кримінал Суспільство 

СБУ викрила харків’янина, який працював на спецслужби РФ

Співробітники Служби безпеки України викрили харків’янина, завербованого спецслужбами країни-агресора для проведення підривної діяльності проти нашої держави. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Співробітники контррозвідки СБУ встановили, що під час поїздки до Росії для працевлаштування співробітник однієї із державних наукових установ Харкова був завербований ворожою спецслужбою. За грошову винагороду чоловік погодився здійснювати збір інформації про місця дислокації військових частин на території регіону, їх належність до певного роду військ, персональні дані військовослужбовців ЗСУ та місця їхньої служби. Отримані відомості він мав передавати кураторам через електронні канали зв’язку.

Повернувшись в Україну чоловік відразу потрапив у поле зору Служби безпеки та перебував під наглядом правоохоронців.

У межах розпочатого кримінального провадження оперативники задокументували збір зловмисником персональної інформації про учасників АТО з числа співробітників своєї державної наукової установи. Але завершити злочинне завдання йому не вдалося. Напередодні передачі закордон зібраних даних зловмисник був затриманий правоохоронцями.

Під час обшуку за місцем проживання харків’янина правоохоронці вилучили електронний носій з персональними даними військовослужбовців ЗСУ, які підтверджують протиправну діяльність чоловіка.

“За висновками експертів з питань державної таємниці, вилучена інформація належить до сфери оборони України та має гриф обмеження доступу “для службового користування”. Її передача спецслужбам РФ могла завдати шкоди державним інтересам. У межах кримінального провадження відкритого за ст. 14 та ч. 1 ст. 111 затриманому оголошено підозру. Тривають слідчі дії”, – йдеться у повідомленні.