Ви тут:
Суспільство Україна 

Президент вручив високі державні нагороди видатним українцям

Президент Петро Порошенко з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки відзначив високими державними нагородами видатних українців, які самовіддано долучилися до будівництва Української держави.

Так, Глава держави нагородив орденом Свободи посмертно Левка Лук’яненка та Мирослава Поповича (нагороди отримали дружини видатних українців). Також орден Свободи з рук Президента отримали Ігор Юхновський та орден князя Ярослава Мудрого – Володимир Горбулін.

«В цей дорогий кожному українцю день – День Соборності України, історичний день, коли ми з вами святкуємо сторіччя Дня злуки, я від усього серця дякую вам за спільне творіння нашого рідного дому – рідної України», – звернувся Глава держави до присутніх.

Петро Порошенко відзначив і діячів культури. Він вручив орден Свободи співаку Тарасу Петриненку, орден князя Ярослава Мудрого музиканту Віктору Гуцалу, орден «За заслуги» кобзарю-бандуристу Едуарду Драчу та присвоїв почесне звання «Народний артист України» Тарасу Компаніченку.

Президент висловив слова вдячності і пошани представникам медичної галузі України, які примножують славні традиції національної медицини, лікарям Миколі Троньку та Олександру Усенку та вручив їм ордени «За заслуги».

Орден «За заслуги» отримав Олександр Сушко за його активні зусилля, спрямовані на мобілізацію громадської підтримки навколо реформування країни, просування України до Євросоюзу і НАТО.