Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Презентували проект спроможної мережі медичних закладів Полтавського району

17 січня у Полтавському районі презентували проект спроможної мережі медичних закладів.

Проект націлений на задоволення потреб населення у медичних послугах на первинному рівні, транспортну доступність до закладів первинки, фінансову стійкість – здатність надавати послуги належної якості в межах наявного обсягу фінансових ресурсів, повідомляють у Полтавській районній раді.

Відповідно до аналітичних даних, майбутня мережа сформується на основі діючих амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів, утворюючи систему закладів у складі Центру ПМД, амбулаторій групової практики, амбулаторій моно-практики, пунктів здоров’я.

Через економічну недоцільність утримання та ряд об’єктивних причин розглядатиметься питання щодо скорочення деяких фельдшерсько-акушерських пунктів – Крюківського, Андріївського, Очканівського, Петрашівського (Ульянівського), Лукищинського та інших, – хоча, за умови підтримки органів місцевого самоврядування, такі об’єкти зможуть бути до фінансованими.

За попередніми даними, ціна договору на надання медичних послуг з Національною службою здоров’я України складатиме більше 25 мільйонів гривень, що, в принципі, на перших порах, має задовольнити відповідні фінансові потреби лікувальних закладів, проте надалі, наголосив Михайло Кононенко, сільським медикам слід наполегливіше попрацювати над збільшенням кількості укладених декларацій з місцевим населенням.

Стосовно оплати праці медичним працівникам, вирішили встановити ставку для сімейного лікаря у розмірі 6 тисяч гривень, зі збереженням надбавок за роботу у сільській місцевості, з урахуванням трудового стажу та доплатою за кількість укладених з пацієнтами декларацій.

З метою розширення фінансових потужностей медичних закладів, надання можливості залучення додаткових коштів на розвиток, по кожній амбулаторії найближчим часом будуть відкриті відповідні банківські рахунки.

Перейти до вмісту