Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Представники Полтавщини увійшли до складу національної експертної групи щодо впровадження телемедицини в Україні

Департамент охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації обрали до п’ятірки регіональних консультантів національної експертної групи, яка займається впровадженням телемедицини. Разом з полтавцями, до неї увійшли медики Харківської, Дніпропетровської, Кіровоградської та Рівненської областей.

Про напрямки в медичній галузі, де першочергово впроваджуватимуть телемедицину, а також основні принципи реалізації даного проекту обговорили сьогодні на селекторній нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка. У нараді взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак та заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло.

Читайте також: “Телемедицина на Полтавщині повинна допомогти жителю найвіддаленішого села”, – Андрій Пісоцький

Зокрема, Геннадій Зубко озвучив завдання, передбачені заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості та впровадження технологій з використання телекомунікаційних засобів. Він назвав основні напрямки, за якими в першу чергу буде впроваджуватися телемедицина. Це кардіологія, пульмонологія, ендокринологія та дерматологія.

“Нам потрібно забезпечити три основні речі: спроможна сільська мережа з необхідною кількістю амбулаторій, сімейний лікар з належними умовам праці (заробітна плата, приміщення, житло, транспорт), сучасне оснащення та головне – можливості телемедичних послуг. Найбільш гостро це питання стоїть у сільській місцевості. Важливо забезпечити людям, які проживають у сільській місцевості, можливість отримання якісних медичних послуг. Агропромисловий комплекс може успішно розвиватися лише тоді, коли люди, які працюють у цій галузі, здорові», — підкреслив Геннадій Зубко.

У свою чергу директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації зауважив, що на Полтавщині готові активно впроваджувати дану систему.

“Проблем у телемедичній системі в Полтавській області ми не спостерігаємо, особливо в галузі кардіології. Система працює. Кількість викликів швидкої до хворих на гіпертонічну хворобу, враховуючи те, що ми почали впроваджувати цей проект, зменшилася. Якщо в 2016 році ми мали 376 тис. викликів, то нині таких 314 тис. Якщо говорити в цілому, то рівень госпіталізації хворих на гіпертонічну хворобу на тисячу дорослого населення зменшився з 7,4 то 3,4 пацієнтів. І це завдяки програмі «Доступні ліки» та тестуючи дистанційне телемедичне консультування. Нині ми готові впроваджувати цей процес”, – сказав Віктор Лисак.

Читайте також: Полтавщина – єдина область в Україні, в якій проводяться телемедичні консультації за 27 спеціальностями

До речі, під час селекторної наради зазначалося, що можливості та способи впровадження телемедичного проекту в Україні на Полтавщині вивчалися на прикладі лікарняних закладів Гадяцького району.