Ви тут:
Кримінал Суспільство 

Правоохоронці затримали адвоката при спробі дати хабар поліцейському

9-го січня співробітники військової прокуратури Центрального регіону України спільно з слідчими ДБР та поліцейськими затримали адвоката, який намагався підкупити заступника начальника Управління захисту економіки у Київській області. Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

Слідство встановило, що затриманий є адвокатом та надає правову допомогу директору одного з державних підприємств, який одночасно є депутатом Київської обласної ради. Зазначений директор держпідприємства не повідомив про суттєві зміни у майновому стані після придбання автомобілю та нерухомого майна.

22 грудня 2018 року адвокат під час проведення оперативними співробітниками Управління перевірки вказаного директора запропонував надати заступнику начальника Управління захисту економіки у Київській області через майора поліції – начальника відділу протидії корупції неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США (що згідно з офіційним курсом НБУ становить 27688 грн). Цю суму він запропонував офіцеру поліції за нескладання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, щодо зазначеного директора, що передбачені ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та за не притягнення його до адміністративної відповідальності.

4 січня підозрюваний підтвердив свої наміри під час зустрічі з майором поліції під контролем правоохоронних органів.

9 січня в ході контролю за вчиненням злочину у виді спеціального слідчого експерименту під час чергової зустрічі з офіцером поліції, підозрюваний передав йому частину хабара в розмірі 900 доларів США, після чого його затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

“Предмет неправомірної вигоди вилучено. На даний час проводяться першочергові слідчі дії. Затриманому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України, підготовлено клопотання до суду про обрання відносно нього запобіжного заходу”, – йдеться у повідомленні.