Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські поліцейські з Різдвом привітали 9-річного хлопчика, який врятував свого двоюрідного брата

Наприкінці жовтня 2018 року на Чутівщині сталась прикра подія – 8-річний Євген міг загинути від удушення, заплутавшись у мотузці під час гри, якби не старший на рік двоюрідний брат Саша. Він став для хлопчика справжнім янголом-охоронцем.

Саша, який тоді гостював у будинку родичів, до прибуття карети швидкої самостійно провів 8-річному Євгенові реанімаційні заходи. Згадавши шкільний урок з домедичної допомоги, який за іронією долі незадовго до цього випадку для учнів провела старша сестра Євгена, хлопчик зробив непрямий масаж серця безсвідомому кузенові. І хоча, безумовно, другий шанс хлопчині подарували лікарі (після інциденту він 4 доби перебував у комі), добра справа Сашка є безцінною, інформує поліція Полтавскої області на своїй сторінці у Фейсбук.

За вчинок, гідний визнання і поваги, керівниця ювенальної поліції Полтавщини Ірина Карюк разом з дільничним офіцером Андрієм Марюшко передали матері Сашка – Данільчук Наталії Валентинівні – вітання і Лист Подяки від начальника Головного управління поліції Полтавщини Андрія Замахіна. Самому “янголу-охоронцю” та його підопічному візитери подарували розвивальні ігри та солодощі.

Водночас Ірина Карюк закликає і дітей, і дорослих до обачливості, оскільки зимові канікули ще тривають. Батькам поліцейська радить цікавитися – де, коли, як і з ким гуляють їх діти. А останнім – завжди пам’ятати про реальні небезпеки, які чатують на легковажність. Зокрема, рекомендує батькам (дідусям, бабусям та іншим дорослим) всякчас нагадувати молодшому поколінню про правила поведінки на проїжджій частині, пояснювати їм – чому слід якнайдалі триматися від водойм, недобудов, покинутих приміщень та обережно поводитися на льодові, а також не ризикувати з вогнем і не торкатися піротехніки.