Ви тут:
Суспільство Україна 

Паспорт України піднявся на три позиції за рік

За підсумками минулого року український паспорт піднявся в рейтингу країн, громадяни яких можуть без віз подорожувати в інші держави.

За 2018 рік Україна отримала безвізовий доступ у 14 країн, піднявшись на три позиції у світовому рейтингу паспортів. Про це свідчать дані оновленого Індексу паспортів компанії Henley&Partners, повідомляє Кореспондент.
Так, за підсумками року Україна посідає 41 місце в рейтингу паспортів світу (проти 44-ї позиції роком раніше). Тепер для українців за безвізом доступні 128 країн світу, тоді як рік тому їх кількість становила 114.
Водночас лідером індексу стала Японія, громадяни якої можуть відвідувати без віз 190 країн світу. Рік тому перше місце займала Німеччина з показником 177 країн. Зараз Німеччина ділить третє місце із Францією (188 країни з безвізовим відвідуванням).
На другому місці розташувалася Південна Корея, яка за три місяці додала Індію до списку безвізових країн і піднялася в індексі на одну позицію. Сінгапур також на другому місці з показником 189 країн.
Великобританія і США продовжують втрачати позиції в індексі, і зараз займають 6-е місце (185 країн). Значне падіння з 1-го місця у 2015 році експерти пояснюють політикою “закритих дверей” обох країн. Росія опинилася на 48 місці в рейтингу, як і роком раніше. Для росіян без віз доступні 119 країн світу. Ірак та Афганістан залишаються на останньому місці Індексу – 30 країн із безвізовим відвідуванням.