Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Науковці створили універсальних мікророботів, які будуть лікувати людей

Науковцям із Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) і Швейцарської вищої технічної школи Цюриха (ETH Zurich) вдалося створити мікророботів, які здатні автоматично змінювати форму залежно від оточуючого середовища. Про це повідомляє “24 канал” з посиланням на New Atlas.

Останні досягнення вчених дають змогу припустити, що коли-небудь мініатюрні роботи зможуть переміщатися в людському тілі, доставляючи ліки до хворого органу або займаючись очищенням артерій від холестеринових бляшок. Але людський організм містить абсолютно різні середовища, тому ці роботи повинні вміти пристосовуватися до зміни середовища “на льоту”.

“Розробка швейцарських вчених складається з декількох шарів біосумісного гідрогелю, складеного як оригамі. Таку конструкцію застосовують для створення багатьох мініатюрних роботів, призначених для використання в організмі. У гідрогель вбудовані крихітні магнітні частинки, тому його шари можна переміщати дистанційно, використовуючи змінне електромагнітне поле”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus